WhatsApp ‘bir kez görüntüle’ mesajları üzerinde çalışıyor

Teknoloji

Kasım 2020’de WhatsApp çok ihtiyaç duyulan bir gizlilik özelliğini eklemişti: Kaybolan mesajlar. Başlangıçta yalnızca bir seçenekle sınırlıyken (7 gün sonra kayboluyor), WhatsApp daha sonra bu özelliği 24 saat veya 90 gün sonra kaybolan mesajlara da izin verecek şekilde genişletmişti.

WABetaInfo‘ya göre şirket, kaybolan mesajların bir üst versiyonu üzerinde çalışıyor – hem gönderen hem de alıcı için kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen mesajlar!

Whataspp Eşlik Modu

 

Yeni özellik, Android için en son yayımlanan WhatsApp beta sürümü 2.22.25.20’de test edilebilir durumda. Bu özellikte bir mesaj gönderdikten sonra, alıcı mesajı paylaşamaz veya iletemez.

WhatsApp’ın fotoğraflar ve videolar için hali hazırda bu özelliğe sahip olduğunu belirtmekte fayda var; şimdi bu özellik mesajlar içinde geliyor. Tek kullanımlık bir fotoğraf veya video gönderdiğinizde, karşı taraftaki kişi bunun ekran görüntüsünü alamıyor; Muhtemelen aynı işlevsellik, bir kez görüntülenen mesajlar için de geçerli olacak.

Fotoğraflar ve videolar için, bir kez görüntüleme işlevi, gönderilmek istenen bir fotoğraf veya video seçildikten sonra, mesaj kutucuğunun sağ tarafındaki daire içine alınmış “1” simgesine dokunularak etkinleştirilir. Kısa mesajlar için, şu anda eklenmiş asma kilit içeren özel bir gönder düğmesi simgesi var, ancak bu özellik beta sürümünden çıktıktan sonra tasarım değişebilir.

Özelliğin şu anda WhatsApp beta sürümünde yayında olduğu göz önüne alındığında, gelecekteki bir güncellemede görünmesini beklemek makul, ancak ne zaman gerçekleşeceğine dair bir bilgi yok.

Bir kez görüntülenebilen mesajlar, alıcı dışında kimsenin görmemesi gereken bir mesaj paylaşılmak istendiğinde oldukça işe yarayacak. Bu özellik, gizliliğin önemli olduğu durumlarda normal mesajlardan daha iyi olsa da, başka bir telefonla telefon ekranının fotoğrafını çekerek, alıcının bir kopyasını saklamasının hala mümkün olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Daha fazla Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: