Twitter YouTube olmak istiyor!

Haberler

Twitter Blue aboneleri 60 dakikaya kadar video yükleyebilecek!

Elon Musk Twitter’ı devraldıktan sonra birçok kez, platformu video yaratıcıları için daha çekici hale getirmek için çalıştıkları sinyalini vermişti. Bugün Twitter, Twitter Blue sayfasını güncelledi ve abonelerin artık web’den 1080p çözünürlükte ve maksimum 2 GB dosya boyutunda 60 dakikalık videolar yükleyebileceğini açıkladı.

twitter youtube olmak istiyor

Değişiklik öncesinde Twitter Blue aboneleri, maksimum 512MB dosya boyutu limiti, 1080p çözünürlük ve 10 dakikalık videoları platforma yükleyebiliyordu. iOS veya Android’den yükleme sınırı ise değişmedi.

Dağıtım için video kalitesinin değiştirilmesi düşünülüyor

Şirket, destek sayfası üzerinden, “Platformumuza yüklenen tüm videolar için mümkün olan en yüksek video kalitesini korumaya çalışıyoruz. Ancak, orijinal videonuzu dağıtım, sendikasyon, yayın veya tarafımızca ve ortaklarımız tarafından yayınlanmak üzere değiştirebilir veya uyarlayabiliriz. Orijinal videonun akış sırasında çözünürlüğünü ve bit hızını değiştirmek dahil olmak üzere, farklı ortamlara uyarlamak için değişiklikler yapabiliriz.” şeklinde bir açıklama yayınladı.

Twitter, daha uzun video yüklemelerine izin vererek, korsanlıkla mücadele etme konusunda da bir zorlukla karşı karşıya kalacak. Kullanıcılar filmleri veya TV şovlarının tüm bölümlerini yayınlayabilir. Buda twitter moderatörleri ve otomatik sistemlerin bunları hızlı bir şekilde kaldırma konusunda tetikte olması demek. Geçen ay, Twitter’ın telif hakkı sistemleri kısa bir süreliğine çalışmayı durdurduğunda, kullanıcılar tüm filmleri daha küçük parçalar halinde yüklediler. Yeni 60 dakikalık video sınırının, korsan yayınlara da davetiye çıkarması muhtemel.

Bu videolardan para kazanma ile ilgili sorular da var. YouTube, daha uzun videolarda birden fazla reklam gösteriyor, ancak Twitter’ın benzer bir şey yapmayı planlayıp planlamadığı şu anda net değil.

Aboneler, video yükleme limitinin yanı sıra yanıtlarda da öncelikli olacak. Bu, ücretli hesapların yanıtlarını diğer yanıtlardan önce göreceğimiz anlamına geliyor.

Daha fazla Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: