Android uygulamaları Windows 11’de

Microsoft Windows 11 test kullanıcılarının Android uygulamalarını denemesine izin vermeye başladı. Bunun için Windows Alt Sisteminin bir önizleme sürümü, iki gün önce Windows 11’in beta test kullanıcılarına sunuldu ve Amazon Appstore’daki uygulamalar erişime açıldı. Intel, AMD ve Qualcomm işlemcili test cihazlarının tümü, Windows 11‘de Android uygulamalarını deneyebilecek.

Uygulamalar Amazon Appstore‘a yönlendiren çeşitli uygulamaları listeleyen Microsoft Store aracılığıyla yüklenebiliyor. Android uygulamaları diğer Windows uygulamalarıyla yan yana çalışabiliyor. Ayrıca Alt + Tab ve Görev Görünümüne entegre edilen uygulamalar Başlat Menüsüne veya Görev Çubuğuna sabitlenebiliyor.

Diğer Windows uygulamalarıyla birlikte çalışan Android uygulamaları. | Görsel: Microsoft

Microsoft, Windows Insiders‘ın Windows 11’de test etmesi için 50 uygulama küratörlüğünü yapmak üzere Amazon ile ortaklık kurdu. Bunlar arasında Lords Mobile, June’s Journey ve Coin Master gibi mobil oyunlar yer alıyor. Ayrıca Kindle gibi okuma uygulamaları ve Lego Duplo World veya Khan Academy Kids gibi çocuk uygulamaları da bulunuyor.

Android uygulamaları Windows 11'de Microsoft Store'da mevcut. Görsel: Microsoft
Android uygulamaları Windows 11’de Microsoft Store’da. | Görsel: Microsoft

50 uygulama, Google Play Store‘da bulunan 3 milyondan fazla ve Amazon’un Appstore’unda bulunan 600.000’den fazla uygulama arasından küçük bir seçim gibi görünüyor. Bu özellik Windows 11 için geniş çapta kullanıma sunulduğunda kaç tane uygulamasının kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

Microsoft, yalnızca Windows 11’in Beta Kanalında Android uygulamalarını etkinleştirdi. Uygulamları kullanabilmek için Windows 11 yüklü bilgisayarınızın Beta Kanalında ABD bölgesini ayarlamalısınız. Ayrıca Amazon Appstore’a erişmek için ABD tabanlı bir Amazon hesabınızın olması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: