Windows 11 için yeni bir PC satın almanız gerekebilir

Windows 11 ve hatta sonraki güncellemeleri manuel olarak yükleyebilirsiniz, ancak Microsoft desteği garanti etmiyor.

Microsoft, PC kullanıcılarının Windows 11 güncellemesi için yeni bir bilgisayar almak zorunda kalabileceklerini ima eden açıklamalar yapıyor.

Microsoft daha önce Windows 11 için ayrı donanım gereksinimleri duyursa da, kullanıcıların işletim sistemini kaldırabilecek herhangi bir bilgisayara yüklemelerini engellemeyeceğini söylemişti. Ancak Microsoft, o zamandan beri iddiasını oldukça büyük bir uyarıyla değiştirdi. Şirket, bu bilgisayarlar için Windows Güncellemeleri yayınlayacağını garanti etmedi.

windows-11

Microsoft, geçtiğimiz Haziran ayında Windows 11’i resmi olarak tanıttı. Bilgisayar devi yaptığı duyuruda, bilgisayarınıza en son işletim sistemini kurmak için minimum donanım gereksinimlerini de yayınladı. Bu gereksinimler, Windows 11’in yalnızca 2017’de piyasaya sürülen veya daha sonra piyasaya sürülen bir Intel 8. Nesil işlemciye sahip bilgisayarları destekliyor.

Bu minimum değerler görünüşe göre yalnızca otomatik güncellemeleri etkileyecek. Eski bilgisayarları olan kullanıcılar yine de Windows 11’i indirebilir ve manuel olarak kurabilecek. Yeni bir bilgisayar satın almak istemiyorsanız muhtemelen tek seferlik küçük aksaklıklar göz ardı edilebilir.

Ancak, manuel kurulum seçeneğinin güncellemeleri de kapsayıp kapsamadığı veya bu sürümlerin Microsoft tarafından belirlenen eski donanımdaki kullanıcılara sunulup sunulmayacağı bu noktada net değil. Windows Güncellemesi Yok mu? Muhtemelen yeni Windows 11 özelliklerini bir kenara bırakırsak, kullanıcılar önemli sürücüleri ve güvenlik güncellemelerini de kaçırabilirler.

Microsoft’un mevcut işletim sistemi Windows 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana altı yıldan fazla zaman geçti. Yeni bir işletim sisteminin piyasaya sürülmesi şimdiye kadar olumlu eleştiriler aldı. Ancak yalnızca birkaç yaşında olabilecek bilgisayarlara sahip kullanıcılardan yeni bir bilgisayar satın almalarını istemek bu duruma zarar verebilir.

 

Etiketler: microsoft, windows 10, windows 11, windows 11 upgrade, windows upadate

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: