Windows 11, Teams ve diğer görüntülü aramalarda ekranınızı paylaşmayı kolaylaştırıyor

Windows 11’e yeni ve oldukça faydalı bir Microsoft Teams entegrasyonu geliyor

microsoft teams windows 11 ekran paylaşımı
Microsoft Teams paylaşım düğmeleri yakında Windows 11’de görünecek. | Görsel: Microsoft

Windows 11 yakında yeni ve kullanışlı bir Microsoft Teams entegrasyonuna kavuşuyor. Microsoft, Windows 11’de Teams kullanıcılarının görev çubuğundaki açık pencerelerin üzerine gelmesine ve bir Microsoft Teams çağrısında pencere içeriğini hızlı bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan bir özelliği test etmeye başladı. Bu entegrasyon, Windows 11’deki Teams ve diğer iletişim uygulamaları için ekran paylaşımını çok daha kolay hale getirecek.

Microsoft bunu başlangıçta, Windows 11’deki Teams’in yerleşik tüketici sürümü yerine iş veya okul için Microsoft Teams ile test ediyor. Microsoft’un Windows Başkanı Amanda Langowski, “Bu, herkesin Teams çağrılarında bunu hemen göremeyeceğini gösteriyor. Bunu daha sonra Microsoft Teams’den (ev için Microsoft Teams) Chat’e getirmeyi planlıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

İyi haber şu ki, bu da Microsoft Teams ile sınırlı kalmayacak. Langowski açıklamasında, “Diğer iletişim uygulamaları da bu özelliği uygulamalarına ekleyebilir.” şeklinde ek bilgiler de paylaştı.

Bu, Slack veya Zoom gibi uygulamaların bu işlevi uygulamalarına entegre edebileceği ve Windows 11 kullanıcılarının görüntülü aramalar sırasında, ekranlarında olanları paylaşmasını çok daha kolay hale getirebileceği anlamına geliyor. Microsoft’un bu işlevi Windows 11 ‘de ne zaman sunacağı tam olarak belli değil, ancak test zamanlaması göz önüne alındığında 2022’nin başlarında ortaya çıkması muhtemel.

Microsoft ayrıca bunu yalnızca Windows Insider’ların bir alt kümesiyle test ediyor, bu nedenle Windows 11’in Dev Channel yapılarının kurulu olması, henüz test edebileceğinizi garanti etmiyor.

Daha fazla Windows 11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: