Adobe Lightroom için yapay zeka dopingi!

Yapay Zeka

Adobe Lightroom uygulamasına Firefly destekli bir dizi yeni yapay zeka özelliği getirdi.

Yapay zeka alanındaki yenilikler birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Son olarak Adobe, popüler fotoğraf düzenleme aracı Lightroom için yeni yapay zeka özelliklerini duyurdu. Yeni özellikler uygulamanın mobil ve bilgisayar sürümlerinde kullanılabilecek. İşte yeni yapay zeka özellikleri.

Generative Remove (Üretken Kaldırma)

adobe lightroom yapay zeka üretken kaldırma

Bu yeni yapay zeka aracı adından da anlaşılacağı üzere, fotoğraflar üzerinde istenilen nesenelerin kaldırılmasına olanak tanıyor. Benzer bir özellik Photoshop için de gelmişti. Ayrıca bu araçla kaldırılan nesenelerin yerine yenileri ile de eklenebiliyor.

Lens Blur (Lens Bulanıklığı)

Lens Blur ile fotoğrafların arka planı tek hamle ile bulanıklaştırılabiliyor. Böylece arka plan bulanıklaşıyor ve fotoğraf üzerinde istenilen kişi veya nesene ön plana çıkarılabiliyor. Tek hamle ile portre modu da diyebiliriz.

Bunun dışında Alpha 7 IV ve Alpha 7R V gibi yeni Sony dijital fotoğraf makineleri ile daha uyumlu çalışma desteği de gelen yenilikler arasında. Ayrıca HDR optimizasyonu ile birlikte mobil ve masaüstü versiyonları için kitaplıklara hızlı erişim özellikleri de gelen yenilikler arasında.

Daha fazla Yapay Zeka

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: