Adobe Premiere Pro üretken yapay zeka ile güçleniyor!

Yapay Zeka

Adobe, Premier Pro için yeni bir yapay zeka video modeli üzerinde çalışıyor.

Adobe, Firefly serisi için Premiere Pro’ya yeni araçlar getirecek üretken bir yapay zeka video modeli geliştiriyor. Bu yeni model, Runway ve OpenAI’nin Sora gibi üçüncü taraf entegrasyonlara imkan tanıyacak. Kullanıcılar Photoshop’taki Üretken Dolgu özelliği gibi metin istemlerini kullanabilecek. Ayrıca video uzunluğunu da ayarlayabilecekler.

Adobe Premiere Pro üretken yapay zeka ile güçleniyor!

Adobe, yeni video oluşturma araçlarının bir beta sürümünü veya başka bir yayın tarihini belirtmedi. Yalnızca “bu yıl” piyasaya sürüleceği bilgisi yer alıyor. Yazılım devi, tanımda video modellerinin mevcut yeteneklerini paylaştı. Ancak Premiere Pro’yu diğer sağlayıcıların AI modelleriyle entegre etme planları hala yapım aşamasında.

Adobe, üçüncü taraf yapay zeka entegrasyonlarını, bunların “gelecekte” nasıl görünebileceğine dair bir “erken keşif” olarak adlandırıyor. Şirketin amacı, Premiere Pro kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmak. İnsanların projelerinde Pika, Sora veya Runway AI gibi modelleri kullanmalarına olanak sağlamak. Adobe’nin rakiplerine göre en büyük avantajı ise kendi Firefly modelini yazılım ekosistemine dahil etmesi.

Daha fazla Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: