Gemini – Google’ın yeni yapay zekası yayında!

Yapay ZekaGoogle

Google, Bard’ın hem adını hemde tüm altyapısını değiştirdi!

Google bugün itibari ile Bard sohbet robotunun adını Gemini olarak değiştirdi. Şirket, Android için özel bir uygulama da yayınladı. Bununla birlikte Google Workspace’teki tüm Duet AI özelliklerini yeni markasına kattığını duyurdu. Ayrıca Google’ın geniş dil modelinin en büyük ve en yetenekli versiyonu olan Gemini Ultra 1.0’ın da kullanıma sunulduğunu duyurdu.

google gemini

Gemini Advanced Aboneliği

Kullanıcılar Gemini modelinin Pro olarak bilinen standart versiyonunu kullanmaya devam edecek. Modelin en güçlü versiyonu olan Ultra’yı kullanabilmek için belirlenen fiyat: aylık 719,99 TL (2 Ay ücretsiz). Bunun için, Google One AI Premium planının bir parçası olan Gemini Advanced aboneliğine kaydolmanız gerekecek. Abonelik aynı zamanda 2 TB Google Drive depolama alanı ve Google One aboneliğinin diğer tüm özellikleriyle birlikte geliyor.

google gemini paketleri

Google’ın tarihinde yalnızca birkaç kez tüm şirket tek bir ürün üzerine yoğunlaşmıştı. Bunlardan en bilineni de Google Plus’tı. Ve nasıl sonuçlandığını hepimiz biliyoruz. Ancak bu kez, Google’ın kendini tamamen bir yapay zeka şirketi olmaya adadığı görülebiliyor. Bu da Gemini’nin Google kadar büyük olabileceği anlamına geliyor.

Yapay zeka savaşları bir hayli kızışmış durumda. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: