Haiper! Sora çıkmadan alternatifi geldi

Yapay Zeka

OpenAI’nin yakın zamanda duyurduğu Sora, yapay zeka alanında oldukça ses getirmişti. Sora çıkmadan alternatifi Haiper yayınlandı!

haiper nedir

Son iki yılda yapay zeka alanında hatrı sayılır bir gelişme kaydedildi. Çok hızlı gelişen sektörde, yeni ürünler birbiri ardına sahne aldı. Sohbet robotları, metinden görsel oluşturma, metinleri sesli okuma ve videolara otomatik altyazı ekleme gibi bir çok yapay zeka destekli ürün gördük.

Geçtiğimiz haftalarda yapay zekanın öncülerinden OpenAI yeni ürünü Sora’yı duyurmuştu. Sora metin tabanlı isterleri videoyaya dönüştüren bir yapay zeka modeli. Ancak şirket henüz Sora’yı ne zaman yayınlayacağını açıklamadı. Sora’nın dumanı henüz üzerindeyken, Google Deepmind ekibi alternatif ve ücretsiz olan Haiper duyurdu!

Haiper nedir?

Haiper, Google Deepmind ekibinden Yishu Miao ve Ziyu Wang tarafından geliştirildi. Haiper şu an için sadece 2-4 saniye aralığında videolar oluşturabiliyor. Ayırca mevcut görseller hareketlendirilebiliyor veya yeniden renklendirilebiliyor. Sora karşısında en büyük avantajı da ücretsiz olması. Ekip, ücretlendirme için henüz erken olduğunu söylüyor. Önceliklileri bir topluluk oluşturmak.

Kaynak: Haiper

Haiper nasıl kullanılır?

Haiper‘i kullanmak için bu linki kullanabilirsiniz. Ancak henüz başlangıç aşamasında olduğunu da unutmayın. Şu an için kısıtlı işlemler yapabildiğiniz platformda, HD çözünürlükte 2 saniye, düşük çözünürlükte ise 4 saniyelik videolar oluşturabiliyorsunuz.

Daha fazla Yapay Zeka

Etiketler: ai, ChatGPT, haiper, OpenAI, sora, yapay zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: