NVIDIA yeni bir yapay zeka aracı üzerinde çalışıyor!

Yapay Zeka

NVIDIA Bilgisayarda oyun oynarken size yardım etmesi için yeni bir yapay zeka aracı oluşturuyor. İsmi ise G-Assist.

NVIDIA geçtiğimiz günlerde G-Assist adlı yeni projesini duyurdu. Yapay zeka araçlarının hayatımızı çok değiştirdiği bugünlerde artık oyun oynamamıza da yardım edecekler. Bu araç oyunlarda sizlere rehberlik görevi görecek ve daha iyi performans için bilgisayarınızı optimize edecek.

NVIDIA  günümüzde ki bu yapay zeka tufanına katılan şirketlerden birisi. Geçtiğimiz günlerde şirket yaptığı bir açıklama ile üzerinde çalıştıkları yeni yapay zeka aracını tanıttı. G-Assist adı verilen bu aracın ilk demosu paylaşıldı. Oyun oynamamıza yardımcı olacak bu asistan şimdiden fazlasıyla güzel gözüküyor.

G-Assist diğer yapay zeka araçlarından çok daha farklı.

Bu proje şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan dolayı proje hakkındaki bilgi kısıtlı sayıda. Paylaşılan bir demo ile az çok yapay zeka aracının ne işe yarayacağı hakkında fikir sahibi olabiliriz.

NVIDIA yeni yapay zeka asistanı

NVIDIA’nın açıklamalarına göre bu bir yapay zeka asistanı. Ne işe yarıyor derseniz kısaca oyunları oynarken size takıldığınız yerlerde yardımcı olacak ve bilgisayarınızı daha iyi performans için optimize edebilecek. Örnek vermemiz gerekirse Monitörünüzün Hz değeri ile oyun ayarlarında ki Hz değeri aynı değil ise sizin için bunu düzenliyor. Ayrıca oyunu oynadığınız esnada ufak bir sohbet penceresi açılıyor ve bu pencere üzerinden asistan ile konuşup o an bulunduğunuz ortamla ilgili tüyo alabiliyorsunuz. Hatta oyunun performansını artırmak için tavsiyede alabilirsiniz.

NVIDIA'nın yeni yapay zeka asistanı G-Assist

Kısacası oyunlarda ki bir çok işinizi daha pratik bir şekilde halledebileceksiniz. Bir çok yeni NVIDIA özelliği gibi bu özellikte RTX destekli.

Dilerseniz, State of Play: Yeni PlayStation oyunları duyuruldu! Adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: