Samsung Galaxy AI 200 milyon cihazda kullanılabilecek!

Yapay Zeka

Samsung yapay zekası Galaxy AI’yi yüz milyonlarca cihazda kullandırmak istiyor.

Samsung geçtiğimi gün Paris’te düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold6, Galaxy Z Flip6, Galaxy Watch Ultra ve Watch7 ve Galaxy Buds3 ve Buds3 Pro‘yu tanıttı. Etkinlikte, Samsung’un Mobil Bölüm Başkanı TM Roh, şirketin yapay zekası Galaxy AI’nin bu yılın sonuna kadar 200 milyondan fazla cihazda kullanılabilir olacağını dile getirdi.

samsung galaxy ai yapay zeka 200 milyon cihazda

Şirket, bu denli yüksek bir cihaz sayısına bu yıl Galaxy AI ile birlikte gelen Galaxy S24 serisi, dün tanıtılan Fold6, Flip6 ve Samsung’un Galaxy AI destekleyebilecek eski modellerine yönelik getireceği güncelleme ile ulaşmayı hedefliyor. Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy AI’yi birkaç ay önce S serisi ve katlanabilir eski amiral gemisi cihazları için dağıtmaya başlamıştı. Roh, şirketin yapay zeka desteği alacak başka modelleri hakkında spesifik bir detay vermekten kaçındı. Ancak genel olarak bu açıklama, 200 milyon cihaza bu şekilde ulaşılacağı sonucunu doğuruyor.

Galaxy AI cep telefonları dışında giyilebilir teknoloji ürünlerinden bluetooth kulaklıklara kadar bir çok cihazda kullanılabilecek. Samsung‘un yeni ve eski akıllı saatleri ve yeni Buds3 serisi kulaklıklar da bu cihazlar arasında yer alıyor.

2024 yılı yapay zeka yılı olarak tarihteki yerini aldı. Bu yarışta bir çok teknoloji devi durmak bilmeksizin yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Samsung’ta bunlardan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: