Android 15 ile gelecek özellikler!

Android

Android cihazlar 15 sürümü ile çok kullanışlı ve bir o kadar da iyi güncellemeler alacak. Hazırsanız detaylara geçelim.

Android 15, yakın zamanda önemli güncellemeler alıyor. Google tarafından düzenenlenen I/O etkinliğinde de bu özelliklerini duyuracak! Beta sürümlerinde de sıkıntı yaşamayan Google, resmi Android 15 sürümünü duyuracak. Apple cihazlarda uzun süredir olan fakat Android’e bir türlü gelmeyen bir sürü özellik artık Android cihazlara da geliyor.

Android’de Ekran kaydı alma ve paylaşma

Android 15'e ekran paylaşma ve ekran kaydı alma özelliği geliyor!

Yapılacak güncellemede herkesin dikkatini çeken ve çok kullanışlı bir özellik olan, “Ekran Kaydetme” artık mümkün! Android kullanıcıları harici bir uygulamaya ihtiyaç duymadan ekran kayıtlarını hızlı bir şekilde kaydedecek.

Bununla birlikte aynı zamanda Ekran Kaydı almanın yanı sıra, “Ekran paylaşımı” gerektiren uygulamalarda ekran paylaşımına izin verdi. Örnek vermek gerekecek olursak Android bir telefona sahip olan birisinin Discord’da ekran paylaşması mümkün!

Android’de pil sağlığı görüntüleme

Android 15 ile pil sağlığı görüntüleme artık mümkün!

Batarya sağlığı paranoyakları mutlu! Çünkü artık cihazınızın Batarya Kapasitesini, Sağlığını vb. şeyi rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz. Bu da bataryanızın ömrününün yüzde kaç kaldığını öğrenmenizi sağlayacak. Eğer ki şarjınız çok hızlı bitiyorsa ve buna anlam veremiyorsanız pil sağlınıza bakmanız size bir fikir oluşturacaktır.

Android Uydu bağlantısı özelliği

Android 15'e uydu bağlantısı özelliği geliyor!

Bu özellik sayesinde Android 15, artık çevrenizde bir sinyal olmaması durumunda bile mesaj göndermenize imkan tanıyor. Uydu taraflı çalışan bu sistem sayesinde sinyal olmayan yerlerde iletişim kurabileceksiniz. Ancak mantık Apple’dan biraz daha farklı çalışıyor. Apple cihazlarda sadece acil kullanımlarda aktif olan bu özellik, Android’de sadece acil durumlar için olmayacak. Her türlü bir şekilde Uydu Bağlantısından yararlanabileceksiniz.

Android’de gizli mod

Çoğu Android telefon üreticisi “Gizli Klasör” tarzında şeyler oluşturmaya zaten izin veriyordu. Ancak bazı Android cihazlarda bunu yapmanız mümkün değildi. Bu güncelleme ile birlikte artık her Android 15 kullanan cihazda uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı, klasörlerinizi şifreleyip gizleyebileceksiniz.

Telefonu Webcam yapma

Çoğumuz illa ki acil durumlarda telefonumuzu Webcam yapıp bir kez bile olsa kullanmışızdır. Fakat bunu yapmak için her zaman 3. parti ekstra uygulamalara ihtiyaç duyuyorduk. Artık Android 15 sayesinde telefonumuzu herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan ve kalite kaybı yaşamadan Webcam yapıp kullanabileceğiz.

Dilerseniz, Android 15 alacak Xiaomi modelleri belli oldu! Adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: