Apple yeni iPad’lerin kutusundan çıkartmaları kaldırdı!

Apple

Apple dün gerçekleşen lansmanında yeni ürünlerini tanıttı. Kutu içerikleri ise giderek sadeleşiyor.

Apple geçtiğimiz gün Let Loose etkinliğinde, yeni iPad Pro ve Air, Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard ürünlerini tanıttı. Önümüzdeki hafta satışına başlanacak iPad’lerin kutularında ise çok önemli bir parça artık yer almayacak.

apple ipad kutularından çıkartmaları kaldırdı

Apple logolu çıkartmalar kutulardan kaldırıldı

Şirket, tüm tedarik zincirini karbon nötr yapma hedefi çerçevesinde böyle bir karar aldı. Şirket bu hedefi 2030’a kadar tamamen gerçekleştirmiş olmak istiyor. Bunun bir işareti olarakta, dün tanıtılan yeni iPad Pro ve iPad Air modellerinin kutularında artık şarj adaptörleri yer almayacak. Bununla birlikte şirket bir klasik haline gelen, hemen her ürününün kutusunda yer alan logolu çıkartmalarını artık kutulara koymayacak. Şirket sürdürülebilirlik kapsamında tüm ambalajların plastikten arındırılmış olmasını istiyor.

Ancak Apple Store’lar talep üzerine dağıtılabilecek sınırlı sayıda çıkartma sevkiyatları alıyor. Bu da yeni bir tablet alımı sırasında çıkartma talep edilebileceği anlamına geliyor. Kısaca çıkartma istiyorsanız satın almak istediğiniz ürünü direkt mağazadan almanız gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: