Apple Self Servis Onarım programını Avrupa’da başlattı

AppleHaberler

Apple Self Servis Onarım programını Avrupa’da da başlattı; daha doğrusu Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık.

Apple Nisan 2022’de, ABD’de Self Servis Onarım programını başlatmıştı. Şirket, kendi kendine onarımları desteklemeye yıllarca dirensede, Apple için biraz şaşırtıcı (ve çok hoş) bir u dönüşü oldu.

Apple Self Servis Onarım programı Avrupa'da başlıyor

Bu ülkelerdeki müşteriler artık Apple’ın Self Servis Onarım Mağazasına gidip orijinal Apple parçaları ve aletlerinin yanı sıra orijinal Apple onarım kılavuzlarını sipariş edebilirler. Apple, onarımları kendileri yapmak isteyen müşterilerin, iPhone 12 ve iPhone 13 serilerinin yanı sıra içinde Apple silikon bulunan Mac dizüstü bilgisayarlar için “en yaygın onarımların çoğunu” gerçekleştirebileceklerini söylüyor.

Bir basın açıklamasında, parçaların Apple’ın yetkili onarım sağlayıcılarına sunduğu parçalarla aynı olduğunu ve aynı fiyata sunulduğunu belirtti. Ayrıca, müşteriler değiştirilen parçaları geri gönderebilir ve “birçok durumda” karşılığında satın almalarından kredi alacaklardır.

Apple COO’su Jeff Williams yaptığı açıklamada: “Bir onarım gerektiğinde, müşterilerin güvenli, güvenilir ve emniyetli onarım için birçok seçeneğe sahip olmasını istiyoruz. Bu nedenle, Avrupa’da Self Servis Onarım’ı başlatmaktan heyecan duyuyoruz ve müşterilerimize orijinal parçalara, araçlarına ve kılavuzlarına erişim imkanı sunuyoruz” dedi.

Yukarıda listelenen ülkelerde, Self Servis Tamir Mağazası açıldı; Self Servis Onarım programının Avrupa’nın geri kalanına ne zaman geleceğine dair ise henüz bir haber yok.

Daha Fazla Apple

Etiketler: Apple, apple iphone, apple self servis, apple servis, apple teknik servis, apple telefon tamiri, ipad tamiri, macbook tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: