AppleHaberler

Dokunmatik ekranlı MacBook geliyor!

Apple, dokunmatik ekranlı Mac’ler üzerinde çalışıyor. Bu yeni modelin piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli olmasa da, söylentiler 2025 ortasında dokunmatik ekranlı bir MacBook Pro görebileceğimizi yönünde. Dokunmatik ekranın 14 ve 16 inç modeller ile birlikte gelmesi bekleniyor.

İddaaya göre Apple mühendislerinin “aktif bir şekilde çalıştığı” proje, şu an için başlangıç aşamasında. Dokunmatik ekranlı Mac’leri piyasaya sürmek için nihai bir plan olmadığını da belirtelim. Daha önce de benzer girişimlerde bulunan Apple’ın daha öncede hiç hayata geçmeyen dokunmatik prototipler yaptığını da görmüştük.

Dokunmatik ekranlı MacBook geliyor!

İlk dokunmatik ekranlı MacBook 2025 yılında çıkacak!

Söylentiler bu yeni MacBook Pro’nun başka bir çok özellikle donatılacağı, ancak mevcut modellerle hemen hemen aynı tasarım formuna sahip olacağı yönünde. En öne çıkan iddaa ise ekranın dokunmatik olacağı. Teknoloji devinin, aynı zamanda 2025 yılında bilgisayarlarında OLED ekrana geçiş yapacağını da hatırlatalım.

Apple geçtiğimiz yıllarda dokunmatik ekran yerine Pro modellerine, dokunmatik bir “touchbar” eklenmişti. 2021 yılında yeniden tasarlanan 14 ve 16 inç MacBook Pro’lar ile bilikte touchbar kademeli olarak rafa kaldırılmıştı.

Dokunmatik ekranlı MacBook geliyor!

Daha fazla Apple

Etiketler: Apple, dokunmatik macbook, mac, macbook, macbook pro, macbook touchbar, touch screen, touchbar
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: