iOS 18 ile birlikte iPhone ekranları değişecek!

Apple

Apple, her yıl iOS işletim sisteminin yeni versiyonunu yıl sonuna doğru piyasaya çıkarıyor. Bu yılın sonuna doğru çıkması beklenen iOS 18 ile birlikte, uzun yıllardır iPhone kullanıcılarının da istediği birçok yeniliğin gelmesi bekleniyor.

ios 18

iOS 18 ile Daha fazla özelleştirme

Bloomberg haftalık bültenine konuşan Apple analisti Mark Gurman, “iOS 18 ile birlikte kullanıcılar iPhone ekranlarını daha fazla özelleştirebilecek. Apple bunun için çok daha fazla seçenek sunacak” dedi.

Tabii bu Gurman’ın tahmini. Neredeyse ilk çıktığı günden beri iPhone kullanıcılarının bu yönde hep bir talebi oldu. Birçok kullanıcı, Android’te olduğu gibi özelleştirilmiş widgetler ve ayarlanabilir simge boyutları gibi özellikler istiyor. Gurman’ın iddaası da bu yönde. Şirket, ana ekran üzerinde widget’lar, ayarlanabilir simge boyutları ve uygulamaları düzenlemek için bir çok yeni seçenecek sunabilir.

Ayrıca Apple, yapay zekanın iOS 18’in odak noktası olması yönünde de çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Google ile Gemini için görüştüğü iddaa edilen Apple, şimde de Çinli Baiudu ile görüşüyor. Elbette bu zorlu bir süreç. Çin’de bu işlemlerin her biri için devletten onay alınması gerekiyor.

Mark Gurman’ın tahminleri arasında yapay zeka da bulunuyor. Gurman’a göre hayatı kolaylaştıracak bir çok yenilik iOS 18 ile birlikte gelecek. Bu tahmin, daha önce Siri iyileştirmeleri, Apple Music’de yapay zeka destekli çalma listeleri, daha akıllı fotoğraf yönetimi gibi sızıntıları da doğrular nitelikte.

Önümüzdeki Haziran ayında WWDC konferasında Apple eko sistemindeki tüm ürünlerin işletim sistemleri görücüye çıkacak.

Daha fazla Apple

Etiketler: Apple, ios 18, iphone ios 18, iphone uygulama, widget

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: