iOS 18 ile gelecek yapay zeka özelliklerine yenileri eklendi

Apple

iOS 18 için gelecek yapay zeka özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı!

Apple, iOS 18 ile birlikte “Project Greymatter” kod adlı çok sayıda yeni yapay zeka özelliği geliştiriyor. AppleInsider’ın haberine göre, Siri, Notlar ve Fotoğraflar’a gelecek yapay zeka araçlarının detayları ortaya çıktı.

Greymatter Catch Up, daha önce “akıllı özetler” olarak adlandırılan yeni bir bildirim özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni özellik gözden kaçan bildirimlerin yanı sıra web sayfaları, notlar ve belgeler için de özetler sunabilen bir özellik. Bu özellik ile kullanıcılar, Siri’den bildirimlerin özetlerini isteyebilecekler.

ios 18 clean up özelliği

Apple’ın dijital asistanı Siri içinde yenilikler geliyor. Apple aygıt içi yeni bir LLM özellikleri ve yeni bir akıllı yanıt sistemi üzerinde çalışıyor. Böylece Siri daha doğal yanıtlar verecek. Ayrıca kişiler, takvimler, ve konumların daha derinlemesine bir şekilde Siri’ye entegre edilmesi bekleniyor. Ayrıca Siri’nin kontrolü için aygıtlar arası geçiş üzerinde de çalışıldığı iddaa ediliyor. Örneğin Apple TV’yi Apple Watch üzerinden kontrol etmek gibi.

Notlar uygulaması daha akıllı hale geliyor

Notlar uygulamasının da yeni özelliklere kavuşuyor. Yerleşik metin özetleme ve sesten metne transkripsiyon gibi özelliklerin beklenenler arasında.

Apple, iOS 18 haricinde iPadOS 18 ve MacOS 15’te fotoğraflar uygulamasını da geliştiriyor. Fotoğraflar uygulamasına gelecek yapay zeka özelliklerinden birisi de Clean Up. Celan Up ile kullanıcıların, fotoğraflar üzerinde istenmeyen nesneleri kaldırmalarını sağlayan bir özellik. Generative Playground ise Fotoğraflar ve iMessage üzerinde görüntü oluşturmaya ve fotoğraf düzenlemeye imkan tanıyacak.

Daha fazla Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: