Apple M4 işlemcileri yapay zeka ile güçlendirecek!

Apple

Apple kendi üretimi yonga setlerinin yeni serisi M4 üzerinde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. M4 çipler yeni seri Mac’lere güç verecek.

apple m4 işlemciler yapay zeka ile güçleniyor

Mac satışları 2022 yılında zirve yaptıktan sonra 2023 Eylül’de %27 oranında büyük bir düşüş yaşadı. 2023 Ekim ayında piyasaya sürülen M3 serisi ile satışların artması bekleniyordu. Ancak M3’ün M2’ye göre fazla bir performans sergileyememesi sonucu bu beklenti gerçekleşmedi. İşte M4 serisini kullanacak modeller ve çıkış tarihleri.

Analist Mark Gurman’ın Bloomberg’te bir rapor yayınladı. Rapora göre Apple, M4’ler “yapay zekayı önce çıkaracak şekilde” tasarlıyor. Bu yılın sonundan önce, M4 işlemciye sahip yeni iMac, giriş seviyesi 14″ MacBook Pro, üst seviye 14″ ve 16″ MacBook Pro‘lar ve Mac Mini bilgisayarların gelmesi bekleniyor. Apple’ın 2025 yılında M4 işlemcili 13″ ve 15″ MacBook Air (ilkbaharda), Mac Studio (yıl ortasında) ve Mac Pro‘yu da “2025’in ilerleyen dönemlerinde” piyasaya sürmesi bekleniyor.

apple m4 işlemcili mac pro

En düşük M4’ler, giriş seviyesi MacBook Pro, yeni MacBook Air ve giriş seviyesi Mac Mini’ye güç verecek. Orta seviye M4’ler üst seviye MacBook Pro ve Mac Mini’lerde yer alırken, en üst seviye M4’ler ise Mac Pro’larda kullanılacak.

Apple, M4’ün yapay zeka yeteneklerini, macOS‘un bir sonraki sürümünü sergileyeceği WDC konferansında duyurmayı planlıyor.

Daha fazla Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: