macOS Sequoia duyuruldu! İşte tüm detaylar.

Apple

Apple, WWDC 24 ile beraber macOS Sequoia’yı tanıttı. Yeni Sürümde, kullanıcı arayüzünde önemli değişikliklere ve iyileştirmelere yer verdi.

Yeni güncellemenin adı Kaliforniya’nın önemli bölgelerinden esinlenerek Redwood oldu. Bu yeni sürümde, kullanıcı arayüzün içerisinde önemli değişiklikler ve iyileştirmelerle geliyor. Ayrıca macOS Sequoia ile birlikte, sistem ayarları tamamen değişti. Cihazın kullanımı daha kolay bir hal aldı.

Ayrıca tıpkı, diğer cihazlarda olduğu gibi, mac’te de Siri daha kullanışlı bir hale geldi. Siri daha iyi konuşma özellikleri, derin anlayış ve kişiselleştirme özelliklerine imkan tanıyor.

Oyun severler için ise büyük ölçüde güncellemeler geliyor. M1 ve M2 çipli bilgisayarlar için oyunlarda daha çok performans artışı olacak. İşletim sistemi daha performanslı grafikler ve daha güzel oyun deneyimi için daha optimize oldu.

Journal uygulaması artık macOS’a da geliyor. Düşüncelerinizi, anılarınızı ve günlük notlarınızı kaydetmek artık daha eğlenceli ve kolay olacak. AI özelliklerini kullanabilmek için minimum M1 çipli bir mac’e sahip olmanız lazım.

iPhone cihazınızı bilgisayarınıza yansıtın!

Yeni gelen güncelleme ile birlikte, artık telefonunuzu 3. parti bir yazılım kullanmadan Mac’inizde görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca, kontrol de edebileceksiniz. Bununla birlikte bilgisayarınızdan telefonunuza kolayca, dosya aktarımı yapmaya olanak sağlıyor.

macOS Sequoia destekleyen modeller:

  • 2019 veya sonrası iMac
  • 2017 iMac Pro
  • 2019 veya sonrası Mac Pro
  • 2022 veya sonrası Mac Studio
  • 2018 veya sonrası MacBook Air
  • 2018 veya sonrası Mac mini
  • 2018 veya sonrası MacBook Pro

macOS Sequoia ne zaman çıkacak?

Güncelleme bu yılın Eylül veya Ekim ayında resmi olarak yayınlanacak.

Daha fazla Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: