Google Translate web sürümüne yeni özellik!

GoogleTeknoloji

Google, Translate web sürümüne oldukça kullanışlı bir özellik ekledi.

Google Translate, hızlı ve kolay çeviriler yapmak için Google tarafından geliştirilmiş başarılı bir çeviri arıcı. Google’ın çeviri aracı hem web hem de mobil cihazlarda kullanılabilir olsa da, mobil versiyonu çok daha fazla özellik barındırdığı için çok daha kullanışlı ve güçlüydü. Buna gerçek zamanlı konuşmaları çevirebilme ve resim ve görsellerdeki metinleri algılayıp çevirebilme de dahil. Buna karşılık, web’deki çeviri deneyimi metin, belge ve web sitelerini çevirmekle sınırlı olduğu için çok daha kısıtlı ve sadeydi.

Google, bu özelliğin kullanıma sunulduğunu Google Translate destek topluluğunda yayınladığı bir yazıyla duyurdu. Web üzerindeki görsellerdeki metinleri çevirmek için Google Lens’i kullanmak zaten mümkün olsa da, bu özellik yalnızca çevrimiçi fotoğraflarla çalışıyor. Bilgisayarınızda yerel olarak depolanan resimlerdeki metni yüklemek ve çevirmek için Lens’i kullanmanın bir yolu yoktu. Google Translate’e görsel çevirinin eklenmesi ise bunu değiştiriyor.

Google Translate web sürümünü açtığınızda, en üstte yeni bir “Resimler” seçeneği göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve ardından çevirmek istediğiniz görseli seçin. Şaşırtıcı bir şekilde, sürükle ve bırak desteği yok. Bu nedenle çeviri için görüntüleri doğrudan tarayıcı penceresine bırakamıyorsunuz.

Google Translate artık web üzerinden görselleri çevirebiliyor!

Yüklendikten sonra, görüntüdeki metni dönüştürmek istediğiniz dili seçebilirsiniz. Çevirdiğiniz metni kopyalayabilir veya indirebilirsiniz. Görseldeki orijinal ve çevrilmiş metni karşılaştırmak için “Orijinali göster” geçişini etkinleştirebilirsiniz.

Daha fazla Google

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: