Bing, ChatGPT desteği ile Windows 11 görev çubuğuna geliyor

Microsoft dün Windows 11 için şirketin yeni yapay zeka destekli Bing aramasını görev çubuğuna ekleyen büyük bir güncelleme yayınladı. Yeni Windows 11 güncellemesi, bir dizi yeni özelliğin yanı sıra yeni Bing sohbet özelliğine hızlı erişim sunacak. Windows 11 ayrıca widget’larda iyileştirmeler, daha iyi bir dokunmatik mod, ekran kayıt özelliği, Not Defteri içindeki sekmeler ve daha fazlasını sunuyor.

Yeni entegrasyon, Microsoft’un Windows Insider’ları ile test etmediği sürpriz bir eklenti. Görev çubuğundaki arama kutusunda yeni bir Bing simgesi görünecek ve Microsoft arama açılır penceresinde yeni sohbet yanıtları deneyimini vurgulayacak. Sohbet yanıtları doğrudan arama penceresinde bulunmayacak olsa da, Windows 11 kullanıcıları Bing önizlemesine erişebildikleri takdirde buradan Edge’de hızlı bir şekilde sohbet başlatabilecekler.

chatgpt özellikli bing windows 11 de

Microsoft’un tüketici pazarlamasından sorumlu başkanı Yusuf Mehdi, verdiği röportajda “Gelecek için giderek daha fazla yapay zeka destekli bir Windows olarak düşündüğümüz şeyi yeniden tasarlıyoruz” dedi. “Bu çok önemli özelliği barındıran arama kutusu, yarım milyardan fazla insan tarafından düzenli olarak kullanılıyor.”

Bir milyondan fazla kişi şu anda 169 ülkede yeni Bing önizlemesini test ediyor ve Windows şefi Panos Panay bir blog yazısında “yakında yüz milyonlarca Windows 11 kullanıcısının doğrudan Windows görev çubuğundan arama yapmak, sohbet etmek, soruları yanıtlamak ve içerik oluşturmak için bu inanılmaz yeni teknolojiye erişebileceğini” söylüyor. Bu da Microsoft’un yeni Bing önizlemesini büyük ölçüde genişletmeyi planladığını gösteriyor.

Bing sohbetinin Windows 11 görev çubuğuna genişletilmesi, Microsoft’un aynı modu Bing’e mobil cihazlarda ve Skype konuşmalarında sunmasından sadece bir hafta sonra gerçekleşti. Microsoft ayrıca ChatGPT benzeri yapay zekasını yakında Office uygulamalarında da tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu büyük yeni Windows 11 güncellemesi sadece Bing ile ilgili değil. Microsoft ayrıca iOS için Phone Link uygulamasının önizlemesini açıyor, yani iPhone kullanıcıları cihazlarını Windows’a bağlayabilecekler. Bu, mesaj gönderme ve alma (evet, iMessage bile), arama ve bildirimlere erişimi içerecek.

Daha fazla Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: