iPhone 16 serisinin renkleri belli oldu!

Mobil

Apple merakla beklenen iPhone 16 serisi için vites yükseltti. Yeni renkler geliyor!

iPhone 16 yeni renkler

Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone 16 serisine ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin yeni seride bazı renk seçeneklerini kaldıracağını söyledi. İddaya göre iPhone 16 için iki yeni renk seçeneği geliyor.

Kuo’ya göre yeni Pro serisi siyah, beyaz/gümüş, gül ve doğal titanyum seçenekleri ile gelecek. Pro ve Pro Max için mevcut doğal, siyah ve beyaz titanyum seçenekleri devam edecek. Ancak mavi titanyum yerine “rose titanyum” rengi gelecek. Giriş seviyesi iPhone 16 ve Plus içinse siyah, beyaz, yeşil, pembe ve mavi seçenekleri devam edecek. Apple’ın starlight (yıldız ışığı) olarak adlandırdığı beyaz altın rengi ise beyaz olarak değişiyor.

iPhone 16 rose titanyum

Bu tahminler genel anlamda daha önceki iddalarla örtüşüyor. Ancak daha önce mor renkte beklentiler arasındaydı. Kuo yeni renk seçenekleri arasında mordan bahsetmedi.

Kamera düzeni değişiyor

Yeni 16 sersinin tasarımı genel olarak 15 ile aynı olacak. Ancak 16 Pro’nın ekran boyutunun biraz daha büyümesi bekleniyor. 15 ve 15 Plus’taki çift kamera modülü ‘trafik ışığı’ düzenine geçiyor.

Beklenen en büyük yeniliklerden birisi de fotoğraf ve video çekmek için yakalama düğmesi. Düğmenin kapasitif olması ve farklı basınç seviyelerine göre işlevselliğe sahip olması bekleniyor. Örneğin, düğmeye yarım kuvvetle basıldığında vizör odaklanacak, ardından tam kuvvet basıldığında çekim yapılabilecek. Bu geleneksel kameranın çalışma prensibi ile aynı.

Daha fazla Mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: