Xiaomi 15 kamera özellikleri paylaşıldı!

Mobil

Çinli teknoloji devinin yeni telefonu Xiaomi 15’e ait kamera özellikleri ortaya çıktı. İşte yeni seride beklenen kamera özellikleri.

Xioami’nin yeni amiral gemisi serisi, Xiaomi 15 ve 15 pro modelleri, geçtiğimiz aylarda IMEI veritabanında listelenmiş ve doğrulanmıştı. Listeye göre Xiaomi 15 Pro modeli uydu bağlantısını destekleyecek. Ayrıca titanyum kasa versiyonu da beklenen özellikler arasında.

Xiaomi 15 ve 15 Pro kamera özellikleri

Xiaomi 15 ve 15 Pro kamera özellikleri

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’dan paylaşılan yeni bir sızıntı ile amiral gemisi serinin kamera özellikleri ortaya çıktı. Sızıntıya göre Xiaomi, yeni cihazlarda geniş diyafram aralığı ve tam odak uzaklığı üzerinde çalışıyor.

Xiaomi 15 ve 15 Pro kamera özellikleri

Serinin, geliştirilmiş lensler, ışığa duyarlı makro çekim, flaşlı çekim ve tam odak uzaklığında ana portreler sunacağı söyleniyor. Ayrıca bu özellikleri desteklemek için yeni bir OmniVision sensörün de cihazlarada yer alması bekleniyor.

Sızıntının devamında 1 inçlik sensörün Ultra serisi ile geleceği iddaa edildi. Ayrıca seramik bir sürümde beklenenler arasında. Xiaomi 15 Ultra modelinin diğer iki varyanttan sonra piyasaya çıkması bekleniyor. 14 serisinde de benzer bir durum yaşanmış, Xiaomi 14 Ultra standart ve pro varyantlarından sonra piyasaya çıkmıştı.

Daha önceki sızıntılarda serinin ultrasonik parmak izi ve Snapdragon 8 Gen 4 işlemci ile geleceği söyleniyordu. Ek olarak standart varyantın 1.5K ekran ve 100W hızlı şarj desteği ile geleceği de söylentiler arasındaydı. Pro varyantının ise 2K ekran ve 5.000 mAh pil ile gelmesi bekleniyor.

Daha fazla Mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: