WhatsApp’ta yapay zeka ile gerçek zamanlı görsel oluşturma

Nasıl Yapılır

Meta, WhatsApp sohbetlerinde yapay zeka ile gerçek zamanlı görsel oluşturma özelliğini duyurdu.

Meta, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Imagine adını verdiği yapay zeka görsel oluşturucusunu tanıtmıştı. Yapay zeka ile görsel oluşturcu Meta AI asistanı çatısı altında, WhatsApp sohbetlerinde de kullanılabilecek.

meta ai whatsapp

Yapay zeka alanındaki savaşlar her geçen gün şiddetlenerek artıyor. Geçtiğimiz yıl duyurlan Meta AI, şimdi tüm Meta uygulamalarında kullanıma geçiyor. Bunlardan birisi de WhatsApp. Meta, WhatsApp sohbetleri sırasında gerçek zamanlı görsel oluşturmaya olanak sağlayacak. Şu an belirli ülkelerde dağıtımına başlanan bu yeni özellik henüz Türkiye’de kullanımda değil. Gelin bu yeni yapay zeka destekli özelliğe daha yakından bakalım.

WhatsApp’ta yapay zeka ile görsel nasıl oluşturulur?

  • Yapay zeka görseli oluşturmak istediğiniz sohbeti açın.
  • Mesaj alanına @ yazın, ardından Meta AI’a dokunun veya tıklayın.
  • Mesaj alanına /imagine ifadesini ve ardından metin isteminizi girin.
  • Gönder’e dokunun veya tıklayın.
  • Sohbette, oluşturulan görseli görürsünüz.

meta ai whatsapp

Bu görsel oluşturcunun diğerlerinden en önemli farkı ise gerçek zamanlı olması. Öyleki siz daha komutunuzu yazmaya başladığınız an eş zamanlı olarak görseli görmeye başlıyorsunuz. Örneğin “buzullarda güneşlenen gözlüklü fil” gibi bir görsel hayal ettiniz. Siz daha buzul yazdığınız an, önizlemede buzul gözükecek. Ardından siz komutu yazmaya devam ettikçe önizleme değilmeye devam edecek.

Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan Imagine’ın oluşturduğu görsellerin kalitesi de artırılmış. Meta yaptığı açıklamada, Llama 3 dil modeli ile birlikte artık daha keskin ve net görseller oluşturabildiklerini belirtti. Ayrıca metin gösterimenin de çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: