Dongfeng Cybertruck’a rakip elektrikli kamyonetini tanıttı!

Otomobil

Çinli otomobil devi Dongfeng, Pekin otomobil fuarında Tesla Cybertruck’a benzer yeni elektrikli kamyonetini görücüye çıkardı.

Pekin otomobil fuarında Cybertruck’a çok benzeyen konsept bir kamyonet sergilendi. Bu aracı sergileyen firma ise Çin’in en büyük otomobil üreticilerinden Dongfeng. Tesla’nın Cybertruck kamyonetinden esinlendiği bariz bir şekilde belli olan araca, “2024 Concept Pickup Truck” adı veriliyor.

dongfeng elektrikli kamyonet

Dongfeng elektrikli kamyonet özellikleri

Cybertruck’a nazaran daha oval bi tasarımı olan aracın ön kısmında LED bir şerit var. Detayları belli olmamakla birlikte bu şeritte çeşitli bildirimler ve animasyonlar yer alıyor. Ek olarak ön kısımda karter koruyucu, ışıklı logo ve küçük bir bagaj da bulunuyor.

dongfeng elektrikli kamyonet

Aracın en dikkat çeken özelliği ise 1305 beygir gücünde olması. Beygir gücü dışında pek fazla bilgi paylaşılmadı. Genel olarak tasarımı ile ön plana çıkan aracın arka kısmında ise bir çadır yer alıyor. Açılıp kapanabilme özelliğine sahip bu çadır, kamp severler için oldukça ideal. Aracın iç kısmında ise kare bir direksiyon simidi, karbon fiber sırtlıklar ve ön panel boyunca uzanan ekranlar yer alıyor. Aracın arka kapıları ise ters yöne doğru açılıyor.

dongfeng elektrikli kamyonet

dongfeng elektrikli kamyonet

Çinli şirket aracı üretip üretmeyeceğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ancak elektrikli araçların hız kesmeden yaygınlaşması, bu ve buna benzer bir çok aracı yollarda görmeye devam edeceğimizin de bir göstergesi. Sizlerde bu konu ile ilgili görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla Otomobil

Kaynak: Carscoops

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: