Ferrari Elektrikli otomobil mi üretiyor?

Otomobil

Söylentilere göre, Ferrari tarafından elektrikli araba üretiliyor. Paylaşılan görsellere göre, alt taraftaki gizli araç Ferrari’nin ilk elektrikli otomobili!

Ferrari elektrikli otomobil

Sızıntılar doğrultusunda, yukarıda gördüğünüz gibi bu gizlenen araç, aslında Ferrari tarafından üretilen ilk elektrikli otomobil.

Ferrari’nin elektrikli otomobili

2025’te görücüye çıkacak olan araç, 2026’da piyasaya çıkış yapacak. Normalde şu ana kadar Ferrari tarafından üretilen bir elektrikli otomobil olduğunu kimse bilmiyordu. Fakat Maranello’da çekilmiş olan bir görsel, aracın tüm detaylarını gösteriyor. Ancak bu araç %90 ihtimalle prototip bir model.

Ferrari elektrikli otomobil

Aracın genel olarak tasarımı, Maserati’nin Levante modeline çok benziyor. Fakat bu araç, fazlasıyla yenilenen bir tasarıma sahip. Her ne kadar prototip bir tasarım olma ihtimali yüksek olsa bile, aracı detaylıca inceleyelim.

Büyük tekerlere sahip olan bu otomobil, alçak süspansiyonlarla birlikte, sportif crossover coupe görünümde bir gövdeye sahip. Ön tarafta BMW ve Maserati’nin hava girişlerine benzer bir tasarım mevcut. Far kısmında ise, LED farlar kullanılmış.

Ferrari elektrikli otomobil

Her ne kadar elektrikli olsa bile, dekor bir egzoza da sahip. Bununla birlikte bu araçta, yapay egzoz sesi olma ihtimali çok yüksek. Henüz maalesef teknik özellikleri ile ilgili bir detay bulunmuyor. Ama, fiyat açısından sızıntılar 500 bin euronun (17.628.488 TL+) üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacağını belirtti.

Ferrari elektrikli otomobil

Bu kadar söylenti dolaşırken bir yandan şirket, yeni E-Binasını tanıttı. Yenilenebilir Elektrik kaynağı kullanacaklarını da duyurdular.

Kaynak: Drive

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: