Rivian ile ortaklık: Volkswagen yatırım yaptı!

Otomobil

Volkswagen, Rivian için 5 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Alman grubu, araç yazılım teknolojisini geliştirmek istiyor.

Rivian için volkswagen yatırım yapıyor!

Dev araç grubu Volkswagen, Rivian için planlanan yatırımı yaptı. Peki şimdi ne olacak?

İş birliği nasıl olacak?

Volkswagen resmi olarak, Rivian’a 5 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Düşünülen amaç ise belli oldu. Bu iki şirketin, araç yazılım teknolojisi için birlikte çalışmaları ve çok ciddi bir güç oluşturmak.

Yapılan açıklamada ise, ilk başta 1 milyon dolar ardından 4 milyona kadar (Toplam 5 milyon dolar) ek yatırımlar yaptığını belirttiler.

Rivian için volkswagen yatırım yapıyor!

Bu ortaklık sonrasında ise, küresel bir çapta ölçeği tamamen arttırarak, inovasyonu hızlandırmak istiyorlar. Ayrıca, araç başına harcanacak olan maliyetin düşülmesine olanak sağlayacak.

Atılan tweet gönderisi ise:


Bu heyecan verici! Volkswagen Grubu CEO’su Oliver Blume ve ben, iki şirketimiz arasında bir ortak girişimin kurulduğunu duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, Rivian’ın yazılımını ve bölgesel elektronik platformunu Volkswagen Grubu’nun küresel erişimi ve ölçeği aracılığıyla daha geniş bir pazara taşırken, R2’yi ve yeni nesil araçlarımızı pazara sunarken rivian’a beklenen 5 Milyar Dolarlık sermaye sağlanıyor!”

Daha fazla Otomobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: