Yapay Zeka Otomobil arızasını tespit ediyor: Usta derdine son!

Otomobil

Usta ile nikah kıyma derdine son! Artık yapay zeka otomobil arızası bile tespit edebiliyor.

Yapay zeka otomobil arıza bulma sistemi!

Amerika’da 300 bayide kullanılan bu yapay zeka otomobil arızası tespit edebiliyor.

Ustalar artık size yemek söyleyemeyecek!

Artık yeni nesil yapay zekalar, türlü türlü bayi servislerinde ilk adım arıza tespiti olarak kullanılmaya başlandı. UVEye İsimli bir firma tarafından geliştirilen bu sistem, 300 bayi tarafından kullanılıyor. Bu sisteme de “Otonom araç inceleme sistemi” dendi. Şirketin bu sistemin yapılış fikri olarak da, servis personellerinin iş yükünü hafifletmek olduğunu belirtti. Ayrıca otonom araç incelemenin verimliliği yüzde yüz artıracağı da söz konusu.

Yapay zeka otomobil arıza bulma sistemi!

Bu yapay zekanın işleme sistemi göründüğünden de basit. Servise gelen aracın, alt kısmından başlanarak tüm açılardan farklı görüntüleri alınıyor. Görüntü alma işlemi bittikten sonra, parçalar, yapay zeka tarafından tek tek inceleme altına alınıyor.

Yapay zeka otomobil arıza bulma sistemi!

Aracın kusurları bulunduktan sonra, bir rapor çıktı alınıyor ve, servis çalışanları tarafından sizlere bu raporun en şeffaf hali sunuluyor. Bayi sahipleri de durumdan oldukça memnun! Örneğin, bir yağ sızıntısı durumunda servis personellerinin aracı detaylıca incelemesi gerekiyor, ve sorunun nereden kaynaklandığını bulmak çok uzun bir zaman alıyor. Ancak yapay zeka bu konuda çok başarılı. Çünkü arızayı tespit etmesi, neredeyse dakikalar hatta saniyeler alıyor.

Daha fazla Otomobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: