En iyi 5 Çiftlik Oyunu – 2023

AndroidAppleOyun

Huzurlu çiftlik oyunlarıyla rahatlamak mı istiyorsunuz? Doğru yere geldiniz!

En iyi oyunlardan bazıları simülasyon tabanlıdır. Bu oyunlar, ödüllendirici oynanışla eşleştirilen bakıcılık ve hasat temalarına odaklanmaları sayesinde formülü mükemmelleştirmiştir. Bu nedenle, kullanıcılara rahatlatıcı ve huzurlu oyunlar bulmaları için, en iyi çiftlik oyunu hangisi bunları bir araya getirdik. Hadi başlayalım!

1. Stardew Valley

Stardew Valley’i dahil etmek zorundaydık. Sıradan oyuncular arasında popülerlik patlaması yaşayan çiftlik ve yerleşim kurma yaşam simülasyonunun tanıtılmaya ihtiyacı yok. Birbirden güzel piksel sanatlarıyla dolu bir dünyada geçen oyunda, yeni bir hayat kurmak için vadiye yeni taşınmış bir fırsatçı olarak oynuyorsunuz. Oynanış, bir ev inşa etmeyi, yerel işletmelerle ticaret yapmak için mahsul ve malzeme üretmeyi ve büyüleyici NPC karakterleriyle sohbet etmeyi içeriyor. Mevsim ve hava değişiklikleri çevrenizi ve vadinin sakinlerini etkiliyor. Zaman zaman biraz yavaş olsa da ve can sıkıcı RNG unsurları olsa da, Stardew Valley türünün en iyi örneklerinden. Denemek için zaman ayırmaya değer.

Stardew Valley indir: AndroidiOS

2. Sumikkogurashi Farm

Estetik, bir oyunun atmosferinde önemli bir rol oynar. Animal Crossing gibi oyunlar, kısmen sevimli hayvan kadrosu ve kullanıcının yaratıcılığını ve hayal gücünü ifade eden açık uçlu doğası nedeniyle öne çıkar. Sumikkogurashi Farm, yumuşak renk paleti seçimleri ve basit grafikleriyle öne çıkıyor. Oyun çiftlik kurma ve mahsul toplama üzerine odaklanıyor; hayvanlarla ilgilenecek, istekleri yerine getirecek ve Sumikkogurashi’yi giydireceksiniz. Animal Crossing’i seviyorsanız ve bir çiftlikte geçiyorsa kaçırmamanız gereken sevimli bir deneyim.

Sumikkogurashi Farm indir: AndroidiOS

3. Hay Day

Eğer ürünlerinizin ölmesi veya yağmurdan zarar görmesi konusunda endişelenmek zorunda kalmayacağınız basitleştirilmiş bir deneyim arıyorsanız, Hay Day’e göz atmanızı öneririz. Hay Day’de kendi arazinizde bir çiftlik cenneti yaratmaktan sorumlusunuz. Bir yandan tavuk, domuz ve inek gibi çiftlik hayvanlarına bakarken bir yandan da arazinizin gelişmesini sağlamak için ürünlerinizi hazırlayacak ve bakımını yapacaksınız. Buna ek olarak, binalar ve tesisler ekleyebilir, ticaret yapabilir ve 30 oyuncudan oluşan bir mahalleye katılabilirsiniz. Nihayetinde, çiftlik cennetinizin nasıl olacağına siz karar verebilirsiniz.

Hay Day indir: AndroidiOS

4. Toca Nature

Toca Nature harika açık hava temasını paylaşıyor ve size yaşayan, nefes alan bir vahşi doğa üzerinde hakimiyet veriyor. Manzarayı isteğinize göre bükün ve şekillendirin ve canlıları yakından gözlemlemek için yakınlaştırın. Elbette, yarattığınız ortamda büyümelerine ve gelişmelerine yardımcı olmak için etrafınızdaki hayvanlara çok dikkat etmeli ve onlarla ilgilenmelisiniz. Bu oyun, kişisel bir bahçenin bakımını yapma hissini yeniden yaratıyor ve elinizle şekillendirdiğiniz her şeyin büyümesini ve etrafınızda bir araya gelmesini izleyerek o zen hissini yeniden üretiyor. Bu oyunu oynarken zihniniz gerçekten de huzur bulacak.

5. Blocky Farm

Çiftliğinizi yönetecek, kasabayı ziyaret edecek, balık tutacak ve hayvanlarınızla ve komşularınızla ilişkiler kuracaksınız. Bu pikselli stilin sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü oyun kişilik ve yaşamla dolup taşıyor. En iyi yanı, bu oyunu 60 FPS’de çevrimdışı oynayabilmeniz, böylece görevleri tamamlamak yavaş hissetirmiyor ve genel deneyimi tereyağı gibi pürüzsüz hale getiriyor. Bu grafiksel oyun tarzını seviyorsanız ve çiftlik oyunlarıyla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız kesinlikle bir deneyin.

Blocky Farm indir: AndroidiOS

Daha fazla Oyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: