Tetris yenilendi!

Oyun

Evet yanlış duymadınız, Tetris’i bile yenilediler! 40 Yılın ardından bu oyunda neler yenilendi? Hazırsanız detaylara geçelim.

Tetris yenilendi!

Çocukluğumuzun efsane oyunu Tetris, 40 yaşına yenilenerek girdi! Tetris’in hak sahibi The Tetris Company ve oyun geliştiricisi olan playSTUDIOS, oyunlarına yeni bir güncelleme getirdi. Bununla birlikte ekstra bir bulmaca oyunu bile geldi.

Tetris’i nasıl yenilediler?

1984 yılında Alexey Pajitnov’un geliştirdiği Tetris, playSTUDIOS tarafından yeni bir hal aldı. playSTUDIOS, Android ve iOS kullanıcılarına Tetris’in klasik oyununu oynayabilmeleri için Tetris Block Puzzle‘ı piyasaya sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde de çeşitli güncellemeler alan oyun, büyük bir yeniliğe gitti.

Peki ya temel oynanışını hala koruyan oyuna ne oldu? 40. Yılına özel oyuna, yeni animasyonlar, yeni ses efektleri ve oyun modları geldi. Bu yeni eklenen modlar, hızlı maraton ve hedef odaklı macera modları oldu. Ayrıca oyuna ödüllendirme sistemi de geldi. myVIP programı sayesinde oyuncular, topladığı puanlar ile birlikte ödül kazanacak.

Bu ödüller ile birlikte artık Tetris’in oyuncuları, özel ürünler kazanacak. Ayrıca Tetris’in geliştiricisi ile tanışma gibi çekilişlere de dahil olabilecek.

Daha fazla Oyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: