Xbox Showcase 2024’te neler duyuruldu?

Oyun

Her yıl düzenli olarak yapılan Xbox Showcase etkinliği bu yıl da yapıldı. Duyurulan her şeye gelin bir bakış atalım.

Her yıl düzenlenen Xbox Showcase etkinliği, her yıl oyuncuların gözdesi olmaya devam ediyor. Bu yıl ki etkinlikte tonla yeni oyun ve yeni konsollar duyuruldu. Gelin hep beraber showcase’in içeriğine bakış atalım.

Her yıl düzenlenen Xbox Showcase etkinliği, her yıl oyuncuların gözdesi olmaya devam ediyor. Bu yıl ki etkinlikte tonla yeni oyun ve yeni konsollar duyuruldu. Gelin hep beraber showcase'in içeriğine bakış atalım.

Yenilenen Xbox Series X/S

İlk olarak yenilenen Xbox Series X/S konsollar ile başlayalım. Konsollar artık tamamen dijital oldu ve depolama seçenekleri arttırıldı. Bunun yanında herhangi bir gelişme içermeyen konsol, tatilde satışa sunuluyor.

Her yıl düzenlenen Xbox Showcase etkinliği, her yıl oyuncuların gözdesi olmaya devam ediyor. Bu yıl ki etkinlikte tonla yeni oyun ve yeni konsollar duyuruldu. Gelin hep beraber showcase'in içeriğine bakış atalım.

Şimdi duyurulan oyunlara geçelim.

Call of Duty: Black Ops 6

Xbox Showcase’de duyurulan ilk oyun Call of Duty: Black Ops 6 oldu. Call of Duty, serisinin en sevilen oyunlarından olan, Black Ops serisi 6. oyunu ile 25 Ekim 2024’te çıkış yapacak. Oyun tam olarak 310GB olacak ve 1999 TL fiyata sahip olacak. Oyun ilk günden Game Pass’e de gelecek.

DOOM: The Dark Ages

Oyun, Doom serisini alışılagelmiş temasının dışına çıkıp ortaçağda geçecek bir oyun olacak. Bizlere hızlı oynanışıyla, müzikleriyle ve aksiyonuyla keyifli saatler harcatacak oyun 2025’te piyasaya çıkacak. Oyun ilk günden Game Pass’e gelecek.

State of Decay 3

State of Decay 3, Zombi temasını severlerin bayılarak oynadığı, arkadaşlarınızla beraber online olarak da oynayabildiğiniz, zombi temalı, açık dünya hayatta kalma oyunu. Serinin yeni çıkacak olan 3. oyunu duyuruldu.

Dragon Age: The Veilguard

BioWare tarafından geliştirilen, barındırdığı rol yapma elementleriyle çok fazla oyuncunun sevgisini kazanmış, açık dünya, fantezi rol yapma oyunudur. Yeni oyunu 11 Haziran 2024’te çıkış yapacaktır.

Starfield: Shattered Space

Geçen sene çıkmış ve kendisi için, “uzayda geçen skyrim” dedirten oyun olmuştu. Oyun için bir tane yeni büyük güncelleme ve DLC duyuruldu. Gelecek olan büyük güncelleme duyurunun yapıldığı akşam indirilebilir olacak, DLC ise bu yıl içerisinde çıkış yapmış olacak.

Fallout 76

Bethesta tarafından yapılmış en başarısız oyun olarak görülen Fallout 76 için büyük bir güncelleme geliyor. Dizinin etkisiyle beraber çok fazla oyuncuya sahip olan oyuna gelecek güncellemede yeni bölgeler, silahlar ve oynanabilir daha bir sürü içerik olacak.

Clair Obscur: Expedition 33

Yeni bir seri olan oyun, JRPG’lere benzese de sıra tabanlı bir RPG oyunu olacak. Güzel grafikleri ve heyecan verici fragmanı ile oyun 2025 yılında çıkış yapacak.

South of Midnight

Kendine has animasyon grafikleri ve bayonetta tarzı dövüş sistemiyle, Showecase’te kendine yer edinen oyun aksiyon ve macera oyunu olacak. 2025’te çıkacak oyun ilk günden Game Pass’e gelecek.

World of Warcraft: The War Within

MMORPG severlerin yıllardır oynadığı, piyasada çok az alternatifi olan efsanevi oyun markasının yeni gelecek genişleme paketidir. 3 bölümden oluşacak genişleme paketinin ilk kısmını oluşturacak. 26 Ağustos 2024’te çıkış yapacak

Metal Gear Solid: Snake Eater

Oyuni Kojima’nın Konami çatısı altında yaptığı efsane oyun serisi Metal Gear Solid’in, 3. oyununun Remake’i olarak çıkış yapacak. Yenilenmiş grafikleri ile beklentileri karşılayabileceği konusunda oyuncular ikiye bölünmüş durumda.

Sea of Thieves

Online olarak arkadaşlarınızla veya tek başınıza oynayabileceğiniz korsancılık oyunu için yeni sezon hakkın bir fragman yayınlandı. 25 Temmuz 2024’te çıkacak yeni sezonu Game Pass’ten oynayabilirsiniz.

Flintlock: The Siege of Dawn

Oyun, açık dünya, aksiyon, macera türlerinde olacak. İnsanların geleceği için Tanrılar ve silahların çarpıştığı oyun 18 Temmuz 2024’te çıkış yapacak. Oyun ilk günden Game Pass’e çıkış yapacak.

Perfect Dark

Perfect Dark, içinde gizlilik ve parkur elementleri barındıran birinci şahıs nişancı oyunudur. Dünya’nın en çok aranan suçlusunun peşine düşen Joanna Dark isimli bir ajanı konu edinen oyun 2000 yılında çıkan oyunuyla ödül ve beğeni toplamıştı. Yeni çıkacak oyunun beğenilip, beğenilmeyeceği merak konusu. Oyun ilk günden Game Pass’e geliyor.

Diablo IV: Vessel of Hatred

Diablo IV için genişleme paketi olacak. 8 Ekim 2024’te çıkış yapacak.

Fable

Oyuncuların çokca sevdiği Fable serisine 2010’dan beri herhangi bir oyun gelmiyordu. Şimdi çıkacak bu oyun ile seriye Reboot ediliyor. Oyun 2025’te çıkacak ve ilk günden Game Pass’e gelecek.

FragPunk

Overwatch benzeri, yeni çıkacak 5v5, online fps oyunudur. 2025’te çıkış yapacak.

Winter Burrow

Yuvasını restore etmek için evine dönen fareyi konu alacak oyun açık dünya hayatta kalma oyunu olacak. Tatlı grafikleri ve kendine has tarzıyla ilgi çekiyor. 2025’in başında çıkacak oyun ilk günden Game Pass’e çıkacak.

Mixtape

Üç arkadaşın maceraya atılmasını anlatan oyun kendine has grafik tarzı ile güzel bir deneyim yaşatacak gibi duruyor. Müziği ön plana koyan oyun, müzikal bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. 2025’te çıkacak oyun ilk günden Game Pass’e gelecek.

Elder Scrolls Online – You Belong Here

Elder Scrolls Online’ın 10.yılına özel tüm DLC’leri sınırlı bir süre bedava olacak. 18 Haziran 2024’te çıkış yapacak.

Microsoft Flight Simulator

En sevilen uçuş simülasyonu serisinin yeni oyunu.

Life is Strange Double Exposure

Oyun, yaşanan cinayeti iki zaman diliminde de çözmeye çalışmamızı konu alıyor. 29 Ekim 2024’te piyasaya çıkacak.

Indiana Jones and The Great Circle

Bethesta ve Lucasfilm’in ortaklaşa yaptığı en son oyundur. Bir Arkeolog olan Indiana Jones’un hikayesini anlatacak olan oyun 1. şahıs bakış açısına sahip olacak. Oyun 2024’te İlk günden Game Pass’e çıkış yapacak

Mecha Break

Oyun, birçok farklı dövüş sistemi içeren Mecha robot dövüşü oyunudur. Beta sürümü 2024 Ağustos ayında çıkacak oyunun tam sürümü 2025 yılında çıkacak.

Wuchang: Fallen Feathers

Oynanışı dışında pek bir şey gösterilmeyen oyun Souls-Like olacak gibi duruyor. 2025’te çıkacak oyun ilk günden Game Pass’e gelecek.

Avowed

Yaşayan toprakların koruyucusunu anlatan oyunun grafikleri güzel duruyor ve keyifli bir macera yaşatacak gibi duruyor. 2024’te çıkacak oyun ilk günden Game Pass’e gelecek.

Atomfall

Atomic Heart’ı anımsatan oyun, fps tarzında bir aksiyon oyunu olacak. Grafikleri ve oynanışı güzel duran oyun, 2025’te çıkacak. İlk günden Game Pass’e gelecek.

Assassin’s Creed Shadows

Çok fazla beklenen Assassin’s Creed serisinin oynanış fragmanı. 12 Kasım 2024’te çıkış yapacak.

S.T.A.L.K.E.R 2

Çok sevilen STALKER serisinin yeni oyunu. Geliştirme sürecinde yaşanan sıkıntılara rağmen çok güzel gözüken oyun bize post apokaliptik bir evrende geçen bir hikayesi var. Oyun 5 Eylül 2024’te çıkış yapacak.

Gears of War: E-Day

Gears of War en sevilen oyun serilerinden birisidir. Yeni çıkacak oyun, serinin başlangıcına odaklanıyor ve genç Marcus Fenix ve Dominic Santiago’yu merkeze alıyor.

Dilerseniz, Xbox Game Pass Haziran 2024 Oyunları! yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: