Afeela – Sony ve Honda’dan yeni elektrikli otomobil!

Sony ve Honda’nın yeni elektrikli otomobil markasının adı Afeela. Afeela, Las Vegas CES 2023 teknoloji fuarında, prototip bir araçla birlikte tanıtıldı. Ortak girişimin ilk otomobili 2026’da Kuzey Amerika’da satışa çıkacak.

Sony Honda Mobility (SHM) CEO’su Yasuhide Mizuno, otomobilin benzersiz bir otomobil sunmak için yapay zeka, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyiminden yararlanacağını söyledi.

Afeela - Sony ve Honda'dan yeni elektrikli otomobil!

Afeela’nın Mercedes-Benz, BMW, Volvo ve Audi gibi premium markalarla rekabet edecek şekilde fiyatlandırılması bekleniyor. Sony’nin otomobilin yazılımının abonelik hizmetleri sunacapı, bu nedenle Afeela sahiplerinin seçilen özelliklere erişmek için aylık bir ücret ödemesi gerekeceği de söylemler arasında.

ABD’li müşteriler için 2026 baharında ilk teslimatlar yapılacak. Japonya’daki teslimatlar aynı yılın ikinci yarısında başlayacak. İlk otomobil, Kuzey Amerika’daki bir Honda fabrikasında üretilecek.

Afeela - Sony ve Honda'dan yeni elektrikli otomobil!

Otomobil ayrıca, SHM’nin hareket halindeyken eğlencenin bir parçası ve daha eğlence odaklı bir araç olduğunu söylediği yerleşik bir PS5’e sahip olabilir. “Sony, insanları harekete geçiren içerik, hizmet ve eğlence teknolojilerine sahip. SHM Başkanı ve COO’su Izumi Kawanishi, “Bu varlıkları mobiliteye uyarlıyoruz ve bu bizim Tesla’ya karşı gücümüz” diyerek PlayStation’ı arabalara entegre etmenin mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Afeela - Sony ve Honda'dan yeni elektrikli otomobil!

Sony, otomobil sahnesine girme niyetini ilk kez Vision-S’yi tanıttığı CES 2020’de gösterdi. Konsept otomobil, bir dizi kamera, ekran, otonom sürüş özelliklerinin yanı sıra Sony’nin multimedya kataloğu için akış hizmetleri ve bir PlayStation oyun konsolu bağlama özelliği ile doluydu. İki yıl sonra Sony, yedi koltuklu Vision-S 02 konseptini çıkardı. Sedan daha sonra Vision-S 01 olarak yeniden adlandırıldı.

Sony başlangıçta toplu tüketime yönelik araç üretmeyeceğini söylese de yol testleri yapıyordu ve daha sonra elektronik ve eğlence devinin otonom araç projesini ticarileştirmek için bir otomotiv ortağı aradığı ortaya çıktı. Ve sonunda proje ortağı Honda ile birliktelik başlamış oldu.

Peki siz Sony ve Honda’nın yeni aracı hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Daha fazla Teknoloji

Etiketler: Afeela, Afeela markası, CES 2023, elektrikli otomobil, ev, honda, honda elektrikli araba, las vegas, otonom araç, prototip bir araçla birlikte tanıtıldı., Sony, sony araba, tesla, yapay zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: