HarmonyOS işletim sistemli insansı robot test edildi

Teknoloji

Çin’li otomobil üreticisi NIO, HarmonyOS’lu Kuafu adlı ilk insansı robotu test etti!

HarmonyOS işletim sistemli insansı robot test edildi

Çinli otomobil üreticisi NIO‘nun, HarmonyOS işletim sistemiyle donatılmış ilk insansı robotu Kuafu‘yu test ettiği iddaa edildi. Şirket, bu tür robotların verimli operasyonlar için araç montaj tesislerine nasıl yardımcı olabileceğini ve geliştirebileceğini araştırıyor.

HarmonyOS işletim sistemli insansı robot test edildi

Haberler, NIO’nun fabrikasında Hongmeng işletim sistemine dayalı insansı robotları test ettiğini doğruluyor. Bununla birlikte Jiangsu Hengtong Grubu da büyük bir doğrulama sürecinden geçiyor. Bilim ve Teknoloji İnovasyon Kurulu’na göre NIO, araç montaj tesislerinde insansı robotları kullanmak isteyen birkaç akıllı araba üreticisinden biri. Bunun temel nedeni daha iyi teknolojiyle araç üretimini arttırmak olarak gösteriliyor.

NIO’nun şu anda Hefei‘de F1 ve F2 olmak üzere iki ana tesisi bulunuyor. Bu tesisler yüksek düzeyde otomasyona sahip elektrikli araç üretim hatlarını barındırıyor. Muhtemelen Çinli otomobil üreticisi, Kuafu robotlarını tesislerinin birinde veya her ikisinde kullanacak. Birkaç hafta önce NIO, elektrikli araç aküsü sorunlarını tartışmak üzere birkaç otomobil üreticisini ve Huaweiyi bir araya getirmişti. Şirket şu anda araba fabrikaları için Hongmeng işletim sistemi tabanlı robotlar kullanıyor.

Kaynak: https://www.huaweicentral.com/nio-reportedly-testing-harmonyos-equipped-humanoid-robot/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: