Elon Musk kendini eleştiren gazetecileri banladı!

Haberler

Elon Musk bulduğu her fırsatta ifade özgürlüğünü savunuyor. Ancak geçtiğimiz günlerde kendi özel jeti ile ilgili tweet atan gazetecileri Twitter’dan banladı!

Twitter, The New York Times’tan Ryan Mac, CNN’den Donie O’Sullivan, The Washington Post’tan Drew Harwell, The Intercept’ten Micha Lee, Mashable’dan Matt Binder, Aaron Rupar ve Tony Webster dahil olmak üzere Musk hakkında haber yapan çok sayıda önde gelen muhabirin hesaplarını askıya aldı. Elon Musk dün akşam, askıya alınma nedenini açıklayan ve gazetecilerin yasağının ne zaman kaldırılması gerektiğini soran bir anket düzenledi.

elon musk Twitter genel af
İllüstrasyon: Emrah Kaya

 

Hesapları askıya alınan muhabirlerin tümü, Musk’ın konumunu paylaşıp, jetini takip eden ElonJet isimli kullanıcının banlanmasını eleştirmişlerdi. Muhabirlerin hesapları askıya alınsa da Twitter Spaces sesli sohbetlerine katılabiliyorlar.

Anket düzenledi

Bu tartışmaların ışığında Musk, Twitter üzerinden bir anket başlattı. Musk, başlattığı ankette gazetecileri ima ederek söz konusu hesaplar üzerindeki yasağın ne zaman kaldırılması gerektiğine dair bir soru yöneltti. Musk’ın “şimdi” ve “yedi gün içinde” seçeneklerine verilen yanıtlar net bir karar göstermedi. 720.000 katılımcının %57’si soruyu şimdi, %43’ü ise 7 gün içinde yanıtladı.

Daha fazla Haber

 

Etiketler: elon musk, ElonJet, musk yasakları, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: