Twitter Blue web’de 7 dolar, iPhone’da 11 dolar olacak!

Haberler

Elon Musk, abonelik hizmeti Twitter Blue ‘yu nasıl paraya dönüştüreceği konusunda hala mücadele ediyor.

Twitter, web üzerinden bu hizmete abone olunduğunda 7 dolar, iPhone uygulaması aracılığıyla üye olunduğunda ise 11 dolar almayı planlıyor.

Twitter Blue web'de 7 dolar, iPhone'da 11 dolar olacak!

Bu, muhtemelen Apple’ın App Store’dan satın alınan uygulamalardaki %30’luk kesintisini (bazen Apple Vergisi olarak adlandırılır) telafi etmenin bir yolu gibi görünüyor. (Geliştiricinin App Store aracılığıyla yılda 1 milyon dolardan fazla kazanması koşuluyla)

Apple, geliştiricilerin bir iPhone uygulaması aracılığıyla abonelikler için web’de olduğundan daha fazla ücret almasına itiraz etmiyor. Bunun bir örneği, geçmişte Apple Vergisini birçok kez eleştiren Spotify. Spotify, web‘de aylık abonelik için 9,99 dolar, Apple’ın App Store’unda ise 12,99 dolar ücret alıyor (Amerika fiyatları). Spotify geçmişte bir noktada müşterilerini Apple’daki abonelikten çıkıp web üzerinden yeniden abone olmaya bile çağırmıştı.

Musk kısa bir süre önce Apple ile Apple Vergisinden şikayet ettiği kısa süreli bir tartışma yaşadı. Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiğini bile iddia etti ve Apple’ın böyle bir şey yapması durumunda kendi akıllı telefonunu yapmaya hazır olduğunu söyledi. Apple CEO’su Tim Cook ile Apple’ın Cupertino’daki genel merkezinde yaptığı görüşmenin ardından Musk, Cook’la “iyi bir görüşme” yaptığını söyledi. Cook, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldırmayı asla düşünmeyeceği konusunda güvence verdi.

Apple Vergisi olsun ya da olmasın Twitter Blue ‘dan para kazanmak için Twitter’ın önce onunla ne yapmak istediğini bulması gerekiyor.

Yaklaşan diğer değişikliklerin yanı sıra Musk, nihayetinde farklı renklerde üç onay işareti olacağını söyledi: şirketler için altın, hükümetler için gri ve bireyler için mavi. Daha önce Twitter Blue’nun lansmanı birkaç kez ertelenmişti. Geri dönüşü için ise belirlenmiş bir tarih yok.

Daha fazla Twitter

7 Yorum. Yeni Yorum

 • Arda Kepildek
  8 Aralık 2022 19:41

  Çok güzel bir site ve açıklama olmuş tebrikler iyi bir paylaşım sitesi

  Yanıtla
 • Twiter ve sosyal medya hakkında bilgi içerikli bu makale için size teşekkür ederim

  Yanıtla
 • Büşra kaya
  8 Aralık 2022 19:19

  Neden iPhone için 11 dolar çok saçma ama teşekkür ederim haber için

  Yanıtla
 • Emir Mutlu Top
  8 Aralık 2022 19:16

  Elin Musk Twitter alması hiçiyi olmadı birçok kişi işinden oldu ve aynı şekilde hesaplar hiçbir açıklama yapılmadan askıya alınmış buna bir dur denilmeli

  Yanıtla
 • Melek Yıldızhan
  8 Aralık 2022 19:12

  Teşekkür ederim bilgilendirme için çok faydalı oldu yazınız gerçekten bu dönemde var bir şeyler bu Twitter da bakalım ne olacak bekliyoruz

  Yanıtla
 • Bunu öğrendiğim gerçekten çok iyi oldu emeğinize sağlık

  Yanıtla
 • Bu gerçekten fiyatlandırma çok tuhaf olucak burda çok iyi yazılmış gerçekten, hayırlısı olsun diyelim zaman neler gösterecek bakalım takipdeyim 👍

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: