Windows 11 için Android desteği sona eriyor!

Windows 11

Microsoft 2021 yılında Android uygulamalarının Windows 11 ‘e geldiğini duyurmuştu. Android için Windows Subsystem for Android (WSA) desteği sonlandırılıyor.

Android uygulamaları Windows 11 'de Microsoft Store'da mevcut. Görsel: Microsoft
Görsel: Microsoft

WSA, Windows 11’de yerel olarak Android uygulamalarının kullanılabilmesi için geliştirilmişti. Android uygulamalarının Amazon Appstore üzerinden indirilmesine imkan sağlayan bu sistem, uzun bir test ve önizleme döneminin ardından, Ekim 2022’de 31 pazarda 50.000’den fazla Android uygulamasıyla resmi olarak kullanıma sunulmuştu. Önümüzdeki yıl WSA kullanımdan kalkıyor.

Bugüne kadar WSA, Android 12.1 ve Android 13 güncellemelerinin yanı sıra uygulamaların yararlanabileceği çok fazla özellik gördü. Uygulama ise son büyük güncellemesini 2023 Haziran ayında almıştı.

Windows 11 Android desteği sonlandırılıyor

Bugünden itibaren, Amazon Appstore ve WSA’ya bağımlı olan tüm uygulamalar ve oyunlar artık desteklenmeyecek. Mevcutta indirilenler kullanılabilecek ancak yeni uygulama indirilemeyecek. Windows 11 kullanıcıları Microsoft Store’dan Amazon Appstore veya ilişkili Android uygulamalarını arayamayacaklar. Geliştiriciler uygulamalarını güncellemeye devam edebilecekler ancak yeni uygulama gönderemeyecekler.

Etiketler: amazon app store, android windows, App Store, play store, windows 11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: