Google Lens doktorların el yazısını okuyacak!

GoogleYapay Zeka

Google Lens için deşifre özelliği geliyor! Doktorların hızlıca yazdıkları reçeteleri çözmek için, eczacılarla birlikte özel olarak geliştiriliyor.

Google, doktorlar tarafından yazılan reçeteleri ve okunması zor el yazılarını deşifre edebilen bir yapay zeka modeli geliştiriyor. Arama devi, geçtiğimiz gün Hindistan’da yıllık konferansını gerçekleştirdi. Google Lens ‘in, karalama şeklinde yazılmış metinleri deşifre edebilmesi için eczacılarla birlikte bir araç geliştirdiklerini duyurdu.

Google Lens deşifre özelliği!

Google konferans sırasında, Lens için geliştirdiği el yazısı ile yazılan reçetedelerdeki ilaçları özel olarak tespit etme özelliğini tanıttı. Yeni metin deşifre etme özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağına dair henüz bir ayrıntı yok. Ancak Google Lens’in en çok kullanıldığı ülke Hindistan. Etkinliğinde Hindistanda yapıldığını göz önüne alacak olursak, bu özelliğin ilk önce Hindistan’da sunulması muhtemel.

Lens, nesneleri algılamak ve dilleri çevirmek için kullanılan, yapay zeka destekli bir nesne tanıma uygulaması. Lens, el yazısı bir notu dijital metne dönüştürebiliyor. Ancak bu özellik söz konusu el yazısının ne kadar okunaklı olduğuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

Daha fazla Google

11 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: