Lenovo’dan çift ekranlı yeni dizüstü – Yoga Book 9i

Haberler

Lenovo, CES 2023 fuarında çift ekranlı, yeni Yoga Book 9i dizüstü bilgisayarını görücüye çıkardı.

Dell’in 2020’deki Concept Duet’inden, ASUS’un ZenBook Duo dizüstü bilgisayar serisine kadar bir çok şirketin çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar yapmaya çalıştığını gördük. Ancak Lenovo YogaBook 9i ile, gerçek bir iki ekranlı dizüstü bilgisayar fikrini her zamankinden daha ileriye taşıyor.

Dışarıdan, Yoga Book 9i tipik bir dizüstü bilgisayardan pek farklı görünmüyor. Ancak açtığınızda, cihazın iç kısmına hakim iki adet 13,3 inç 2,8K OLED ekran sizi karşılıyor. Bununla birlikte, her tür kurulumu ve kullanım durumunu desteklemek için katlanır bir destek ayağı, ayrılabilir bir Bluetooth klavye ve bir ekran kalemi dahil olmak üzere bir dizi aksesuar da kutu içerisinde yer alıyor.

Dizüstü bilgisayarın ekranlarını yan yana veya üst üste konumlandırabilirsiniz; bu, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tonlarca dikey ekran alanı veya daha geleneksel ikili ekran kullanımı sağlıyor. Ardından, tek yapmanız gereken klavyeyi bağlamak. Taşınabilir bir masaüstü bilgisayar deneyimi diyebiliriz.

Lenovo bu modelinde, çeşitli ekran modlarından en iyi şekilde yararlanıyor. Örneğin, Yoga Book 9i’nin ekranları üst üste istiflendiğinde, şirketin şelale modu adını verdiği modda, her iki ekranda da tek bir pencereyi yaymak için ekrana beş parmağınızla dokunabilirsiniz. Alternatif olarak, pencereleri bir ekrandan diğerine taşımak istediğinizde, bir uygulamayı yukarı veya aşağı göndermek için parmağınızı hafifçe vurabilirsiniz. Ve ThinkPad X1 Fold’da gördüğümüze benzer şekilde, Lenovo’nun çeşitli ızgara seçenekleri de bulunuyor. Böylece çoklu görevlerinizi en üst düzeye çıkarmak için ikili, üçlü veya dörtlü uygulama düzenlerinde çalışabilirsiniz.

Standart el yazısı ve ekran kalemi desteğine ek olarak, ekran görüntüleri yakalamak için, ekran kalemini kullanabilir ve ardından bunu otomatik olarak yeni bir OneNote dosyasına gönderebilirsiniz.

Ve elbette, alan söz konusu olduğunda, Yoga Book 9i’yi ekran üzeri sanal klavye kullanarak veya bluetooth klavyesini ekranın alt kısmına bırakarak her zaman kapaklı modda kullanabilirsiniz.

Yoga Book 9i Teknik Özellikler

Yoga Book 9i, 13. nesil Intel Core i7 işlemci, 16 GB DDR5 RAM, 512 GB depolama ve Thunderbolt 4 ile üç USB-C bağlantı noktası ile donatılmış. Cihaz, 0,63 inç kalınlığında ve büyük bir 80Wh pil ile birlikte geliyor. Bu önemli, çünkü bu çift OLED ekranlar oldukça fazla güç tüketimine sahip. Lenovo 9i, çift ekran modunda yaklaşık 7 saat, tek ekran modunda kullandığında da 14 saate kadar kullanım süresi vaadediyor.

Daha fazla Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: