Audi ChatGPT üzerinden güç alacak!

Otomobil

Audi araçlara ChatGPT geliyor! Şirket güçlerini birleştirerek, daha iyi bir sürüş asistanına sahip olmak istiyor.

Audi ChatGPT ile çalışacak!

Audi, kullanıcılarına çok daha iyi bir deneyim sunmaya çalışıyor. Ve tıpkı çoğu şirket gibi Audi, ChatGPT ile bir anlaşma imzaladı.

Audi’nin yeni ChatGPT’si

Şirket, üçüncü nesil modüler bilgi-eğlence mimarisine ve E3 1.2 elektronik sistemine sahip olan otomobillerine ChatGPT’yi resmi olarak entegre edecek. Bu yapay zeka, Audi’nin kendi asistanına bir uzantı olarak eklenecek. Bununla birlikte kullanıcılar, yolda giderken sadece sesli komutlar ile aracını rahatlıkla yönetecek. Örneğin, sesli bir şekilde navigasyon üzerinden rota oluşturabilecekler. Ya da klima ayarını yapabilecekler.

Tıpkı bir yapay zeka botu ile sohbet eder gibi, herhangi bir şey hakkında da konuşabileceksiniz. Mesela dün yapılan Çekya – Türkiye maçının sonucunu öğrenebileceksiniz. Ayrıca, Audi’nin iç mekan, bilgi-eğlence sisteminin ve bağlantı geliştirmenin başkan yardımcısı Marcus Keith’in bir yorumu var.

Audi ChatGPT ile çalışacak!

“ChatGPT’nin sesle kontrolünü sorunsuz bir şekilde araçlarımıza entegre ettik. Müşterilerimiz yapay zekanın olanakları sayesinde, çeşitli bilgilere en güvenli şekilde ulaşabilecekler. Ayrıca kullanıcılarımızın kişisel gizliliği de bizim için çok önemli.” Şeklinde bir yorumda bulundu.

Yeni gelecek yapay zekayı, aracınız içerisinden “Hey Audi” diyerek aktif edebileceksiniz. Ya da direksiyon simidi üzerinde bulunan asistan düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: