Epic Games tüm oyunlarına zam getiriyor!

Oyun

Yanlış duymadınız evet, Epic Games Bölgesel Fiyat Sınıflarında güncellemeler yapacak! Hazırsanız detaylara geçelim.

Epic Games'e zam geliyor!

Epic Games haberlerinin son dakika yapmış olduğu duyuruya göre, Bölgesel Fiyat Sınıflarında güncelleme yapacak. Bu da Epic üzerinden satın alacağımız oyunların fiyatlarında değişiklik olacağı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz aylarda steam de bölgesel fiyat sınıflarında güncelleme yapıp bizi Dolar ile oyun almaya zorlamıştı. Fakat şu an için Epic Games’in fiyatlandırmasının direkt olarak Dolar’a geçmeyeceği hakkında dedikodular dolaşıyor. Tüm oyunlarda yapılacak olan zam, 26 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

Zam bizi nasıl etkileyecek?

Gelecek olan zammın yüzdesini tamamen Epic Games belirleyecek. Bu da aynen şöyle olacak, örneğin X ülkesinde RDR2’nin fiyatı 14 dolar ise bize de Epic Games’in sunduğu farklı bir fiyat olacak gibi düşünebilirsiniz. Hatta daha iyi anlamanız için Steam üzerinden örnek vereceğiz. Steam’de şu an ülkemizde Grand Theft Auto V’nin fiyatı 20 Dolar. Fakat Ukranya’da 9 Dolar. Yani fiyatlandırmalar tamamen bu şekilde olacak.

Epic Games’in yayınladığı haber içeriği

Bölgesel Fiyat Sınıflarında Güncellemeler

Epic Games Store, dünyanın dört bir yanında bulunan kullanıcılarıyla geniş bir kitleye ulaşıyor. Ürünlerin farklı bölgelerde adil ve tutarlı bir şekilde fiyatlandırılmasını sağlamak amacıyla ortaklarımıza, ürün tekliflerine özel önerilen bölgesel fiyat sınıfları sunuyoruz. Şu anda bu bölgeseler fiyat sınıflarını, mevcut kuralları ve döviz kurlarını en iyi şekilde yansıtacak biçimde güncelliyoruz.

Yakın zamanda yapmadıysan her bölge için mevcut ürün fiyatlarını gözden geçirmeni öneririz. Fiyatlandırma stratejin, hedef kitlene değer sunarken sürdürülebilir bir ticari yapılanma kurmana yardımcı olur. Herhangi bir para biriminde fiyat güncellemesi yapman durumunda indirim etkinliklerine katılabilmen için 30 gün beklemen gerektiğini lütfen aklında bulundur.

Dilerseniz, Epic Games hakkındaki yeni gelişmeler! Yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: