Private Division kapatılıyor bağımsız oyunların başı dertte!

Oyun

Private Division, Take-Two’nun aldığı kararlar doğrultusunda kapanıyor.

Take-Two firması farklı stratejik hamleler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir kaç stüdyosunu kapatan şirket şimdilerde ise Private Division’u kapatma kararı aldı. Oyun geliştirme ve yayımlama görevlerini üstlenen Private Division ilerleyen süreçte ya satılacak ya da kapatılacak.

Private Division kapatılıyor bir çok bağımsız oyunun başı dertte

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan söylentilere göre Take-Two bir çok Private Division çalışanını işten çıkardı. Aynı zamanda şirkete bulunduğu desteği kesti.

Eğer bu iddialar doğruysa bağımsız oyunların başı dertte. Bunun temel sebebi ise Private Division’un Take-Two’nun bağımsız oyun geliştiricilerinin yapımlarını üstlenmesi. Aralık 2017 kurulan şirketin en çok bilinen oyunları ise OlliOlli World ve The Outer Worlds.

Her ne kadar topluluğun beğenisi almış güzel oyunlar olsalar da şirket gelirleri biraz düşük gibi. Maalesef şirket kapatılırsa çıkması beklenen bir çok oyun projesi iptal olacaktır. Tabii her ne kadar iptal olma ihtimali olsa da şirketin bazı oyunları geliştirmeye devam etme ihtimali de mevcut.

Take-Two bir süre önce de Intercept Games’i kapatmıştı. Intercept Games Kerbal Space Program 2‘nin geliştiricisiydi. Oyunun hakları için Paradox Interactive ile görüşüldü fakat sonuçlar oyunun geliştirilmeye devam edilmemesi yönündeydi.

Dilerseniz, Microsoft, Tencent’in Android oyunlarını Windows’a getiriyor! Adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: