Steam yeni bir oyun kayıt aracı getiriyor!

Oyun

Valve, Steam için yeni bir oyun kayıt aracı geliştiriyor.

Valve, Steam üzerinden oyun oynayan kullanıcılar için yeni bir oyun kayıt aracı geliştiriyor. Bu araç sayesinde artık oyun oynarken ki anları herhangi 3.parti bir yazılım kullanmadan kaydedebileceğiz. Ayrıca bu yeni kayıt aracı Steam Deck’te de kullanılabiliyor.

 

 

Steam oyun kayıt aracı geldi

Bu yeni araç arka planda sürekli klip kaydetme özelliğine sahip. Aynı zamanda kayıt açmak için bir kısayol tuşu atayarak manuel olarak siz de açabileceksiniz. Kayıt yapılırken bir zaman çizelgesi göreceksiniz ve daha sonra güzel anları bir simge yoluyla işaretleyebileceksiniz.

Bu yeni kayıt aracı masaüstünüzü kaydetmeyecek. Ayrıca kayıtta çıkmasını istediğiniz ses kanallarını siz seçeceksiniz. Yani duymak istemediğiniz şeyleri kayıtta duymayacaksınız. Ayrıca bu klipleri paylaşmak için Valve bir kaç yöntem sundu. Klipi MP4’e aktarma, geçici bir bağlantı oluşturma veya Steam’in mobil uygulamasına aktarma.

Steam'in yeni oyun kayıt aracıBazılarınız bu kayıt aracı oyun performansımı düşürür diye düşünebilir. Bu konuda ise Valve’ın açıklamaları şu yönde.

Kullandığınız grafik kartları AMD veya NVIDIA gibi grafik kartları ise bir sorun yok. Ancak bu araç bu grafik kartlarının bulunmadığı sistemlerde çalıştırılırsa o zaman gözle görülür bir performans kaybı yaşanabilir.

Valve ayrıca yaptığı açıklamalar ile bu oyun kayıt aracı için bir çok özellik üzerinde çalıştığını söylüyor.

Dilerseniz, Counter Strike 2 Harita güncellemesi: Pool Day geldi! Adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: