Simülasyonlar ile Drone kullanmayı öğrenin!

Teknoloji

İnsansız hava araçları (İHA) bir diğer ismi ile Drone’lar savunma sanayisinden, televizyon çekimlerine kadar hayatın bir çok alanında kullanılıyor. Bu yazımızda drone kullanımını nasıl öğreneceğimizi, becerilerimizi simülasyonlar ile nasıl geliştirebileceğimizi yazacağız.

Görüş açısı, insan gücü gerektirmeden çekim yapabilme kabiliyeti ve gelişen teknoloji ile birlikte yüksek kaliteli çekimler Drone cihazlarını hayatımızın odak noktasına yerleştirdi. Savunma sanayisi, film dizi çekimleri, maç çekimleri, hobi olarak doğa çekimleri derken neredeyse görüntü alınan her alanda kullanılıyor. Peki, bu kaliteli çekimler nasıl yapılıyor ve bu cihazların kullanımı nasıl öğreniliyor? Haydi başlayalım.

DJI Virtual Flight (Android ve iOS)

DJI FPV ve DJI Avata drone serileri için Android ve iOS uygulamaları bulunan sanal uçuş programı üretici tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor. Diğer markalar ve hatta markanın diğer serileri için desteği yok. Uygulamayı yalnızca bu marka ve modellere ait kumandalar ile kullanabilirsiniz. Alternatif olarak Xbox kumandası, Motion Controller ya da dokunmatik ekrandan deneyimleyebilirsiniz ancak bu hali ile basit bir oyunun dışına çıkmıyor.

İndirme linki için tıklayınız.

DJI Flight Simulator (Windows)

DJI markasının kumandasını, Windows bilgisayarınıza bağlayarak simülasyona katılabilirsiniz. Desteklenen modeller arasında Mavic ve diğer pro serisi ürünler bulunuyor. DJI Mini serisi için desteği bulunmuyor.

İlgili sayfa için tıklayınız.

SimuDrone (Android ve iOS)

Oyun tadında olan uygulama, kumanda ile eşleşebiliyor. Görüntü kalitesi diğer uygulamalara göre çok iyi değil ancak yine de hassasiyet, kalkış, dönüş öğrenimi için tercih edilebilir. Ücretsiz olarak kullanılabilecek özellikler çok kısıtlı. Haritaları açmak için şu anda 79.99₺ fiyat isteniyor. Ayrıca 99.00₺ fiyat ile sınırsız jeton alınabiliyor.

Uygulamayı store’lardan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ücretsiz hali ile iç kullanım ve doğa çekimlerini deneyimleyebiliyorsunuz.

Uncrashed: FPV Drone Simulator

Steam üzerinden alınabilen ve yeni güncellemesi ile MacOS desteği de gelen bir bilgisayar oyunu/simülasyonu diyebiliriz. Kumandalar ile tam uyumlu çalışıyor ve Multiplayer desteği ile yarış yapabiliyorsunuz.

Steam Linki için tıklayınız.

Şu anda Steam satış fiyatı 7.99$. Ancak başlangıçtan profesyonel çekim denemelerine kadar kullanımınızı geliştirecek bir çok özellik ve gelişmiş grafikleri düşünüldüğünde gerçekten hak ediyor.

Sözü gelmişkeni, FPV (First Person View) uçuş sırasında pilotun izleyebildiği Drone modelidir. 

Bu yazımızda drone kullanmayı öğrenebileceğiniz/geliştirebileceğiniz 4 simülatörü anlattık. Kullandığınız ve önerdiğiniz simülatörleri yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: