WhatsApp ‘tan yüksek kalitede fotoğraf gönderme özelliği!

WhatsApp’ın aylık iki milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve bu da onu dünya çapındaki en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yapıyor. İnsanlar ayrıca fotoğrafları, videoları veya belgeleri göndermek için de kullanıyor. Sunucu yükünü en aza indirmeye ve telefonunuzda yer kazanmaya yardımcı olmak için WhatsApp, paylaşılan tüm fotoğrafları sıkıştırıyor. Sorun, paylaşılan görüntülerin çözünürlüğünün büyük ölçüde düşürülmesi ve kullanılabilirliklerinin sınırlanması.

WhatsApp ile yüksek kaliteli fotoğraf nasıl gönderilir?

WABetaInfo yayımladığı haberde, WhatsApp’ın fotoğrafları herhangi bir sıkıştırma olmadan orijinal / yüksek kalitede paylaşılmasını sağlamak için çalıştığını belirtti. Özellik, WhatsApp’ın Android 2.23.2.11 beta sürümü test edilirken fark edildi. Görselleri paylaşırken, çizim aracı başlığındaki yeni bir ayar simgesi, gönderilmeden önce görsel kalitesini orijinal olarak değiştirmenize olanak tanıyor. Ancak şunu söylemekte yarar var, yeni özelliğin videolar için kullanılabilir olması pek mümkün gözükmüyor.

whatsapp yüksek kalite fotoğraf

2021 yılında WhatsApp, görüntü paylaşımı için Otomatik, Veri tasarrufu ve En iyi kalite seçeneklerini eklemişti. Yine de, iki mod arasındaki çözünürlük farkı oldukça az. Veri tasarrufu kalitesinde paylaşılan fotoğraflar 0.9 megapiksel çözünürlükte iletilirken, En İyi kalite seçeneği ile paylaşılan fotoğraflar ise 1.4 megapiksel çözünürlükte iletiliyor.

Telegram uzun süredir bu özelliğe sahip

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden biri olan Telegram’da bu özellik uzun zamandır mevcut. Telegram, varsayılan olarak görselleri sıkıştırsa da resimleri orijinal kalitelerinde paylaşma seçeneği de sunuyor.

Bu özellik için WhatsApp’ın biraz geç kaldı. Ancak, bu yeni özelliğin sadece fotoğraf göndermek için Telegram kullanan kullanıcıların da platforma bağlığını artıracağını söylemek mümkün.

WhatsApp’ın bu özelliği ne zaman tam sürüme getireceği hakkında bir bilgi yok. Gelen haberlere bakıldığında hala geliştirme aşamasında. Tam dağıtım için betada bunu görmemiz gerekiyor.

Daha fazla Mobil Uygulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: