Tesla Semi 2026 yılında seri üretime geçiyor!

Otomobil

Tesla, tamamen elektrikli kamyonu Tesla Semi için seri üretim tarihini açıkladı.

Tesla, 7 yıl önce ilk kez görücüye çıkardığı, ancak bir türlü seri üretimine başlayamadığı kamyonu Tesla Semi için nihayet seri üretime geçiyor. Semi’nin bu zamana kadar sadece 150 adet üretildiğini de hatırlatalım.

Tesla Semi’nin kıdelimi yöneticisi Dan Priestley, ACT Expo’daki açılış konuşmasına kendi kendini yönlendiren bir espriyle başladı: “Tesla’nın imkansızı, sadece geç olana dönüştürme gibi bir uzmanlığı var.”

Bununla birlikte, Sınıf 8 elektrikli Tesla Semi’yi pazara sunmanın “kesinlikle yapmaya değer olduğunu ve bu sektöre hafife almadan girdiklerini” de sözlerine ekledi.

tesla semi özellikleri

Tesla şu anda Semi’nin 480 km wwwve 800 km’ye kadar menzile sahip iki farklı versiyonunu kullanıyor. Priestly, bu kamyonların sadece patates cipsi taşımadığını da belirtti. PepsiCo bunları ağır içecek yüklerini taşımak için kullanıyor. Tesla da Semi’leri Kaliforniya’daki otomobil fabrikasına pil paketlerini taşımak için kullanıyor.

Pepsi 50 adet daha elektrikli kamyon alacak

tesla semi özellikleri pepsi

PepsiCo 50 adet daha almayı planlıyor. Tesla ise kendi operasyonları için daha fazla Semi’yi yola çıkaracak. Geniş bir dağıtım planları ise 2026. Priestley, servis içinse Tesla’nın bakım ve onarımlara bir kâr merkezi olarak değil, bir yükümlülük olarak baktığını söyledi.

Daha fazla Otomobil

Kaynak: Truck News

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: