Assassin’s Creed serisinin en sevilen 3 oyunu!

Oyun

Bugün, piyasada en fazla tutunan ve en çok sevilen 3 Assassin’s Creed oyununu derleyeceğiz.

Assassin's Creed Serisinin En sevilen 3 Oyunu!

Assassin’s Creed oyun serisi 2007 yılında Ubisoft tarafından oyun piyasasına sunuldu. İlk oyun Alamut Kalesi’nde başlamış olsa da serinin devam oyunlarında farklı farklı bölgelerde devam etmiştir. Ubisoft’un yaptığı en başarılı proje olarak gösterilen bu oyunun da en iyileri, bir nevi eskileri. Hazırsanız başlayalım!

3. Assassin’s Creed Odyssey


Bu oyun, bizi Antik Yunan dönemine götürüyor. Yeni tanıtılan bir kaç dövüş mekaniği ve rol yapma özelliği ile birlikte piyasaya tanıtılan bu oyunda, diğer AC oyunlarına nazaran bize bir karakter seçimi sunuyor. Seçtiğimiz bu karakter ile Atina ile Sparta arasındaki savaşlarda bulunuyoruz. Aynı zamanda ise uzun bir aradan sonra ilk defa deniz savaşlarında bulunabiliyoruz. Oyunun hikayesi yaklaşık 60 saat sürüyor. Fakat hikaye bitmiş olsa bile türlü türlü yan görevler sayesinde oyunu sıkılmadan oynayabiliyoruz. Aynı zamanda Yunan Şehirlerini gezmeye ve keşfetmeye devam edebiliyorsunuz.

2. Assassin’s Creed IV: Black Flag


Serinin bu oyununda kahramanımız Edward öncelikle korsan, sonrasında ise bir suikastçı olarak karşımıza çıkıyor. Haritasıyla dikkat çeken bu oyun Karayip Denizinin büyük bir bölümünü kullandı. Oyun serinin diğer oyunlarına nazaran fazlasıyla hazine ve aktivitelerle dolu. Vahşi hayvanları avlamak da, bu aktivitelere örnek olarak gösterilebilir. İster ticaret gemilerini veya korsan gemilerini, ister farklı ülkelerin savaş gemilerini avlayabildiğiniz bu oyun hem serinin en iyi oyunlarından biri olmakla beraber hem de en iyi korsan oyunlarından biri haline geldi.

1. Assassin’s Creed II


Serinin 2. oyunu olan bu oyun, İtalya Floransa’da geçmekte. Ana karakterimiz Ezio Auditore karakteristik yapısıyla ve hikayesi dolayısıyla serinin en çok sevilen kahramanlarından biridir. Serinin birinci oyunu ile oyuncuların çok sevdiği Lucy karakterinin Desmond’u Abstergo tesisinden kaçırmasıyla oyun başlıyor. Daha sonrasında genç yaşta ailesinin idamına tanıklık eden Ezio’nun hikayesine odaklanır. İlerleyen süreçte babasının bir suikastçı olduğunu öğrenen Ezio, babasının yolundan gidip ailesinin intikamını almak isteyen bir Suikastçiye dönüşür.

Dilerseniz, Ubisoft 7 Yeni Assasin’s Creed oyunu için kolları sıvadı! Yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

Yeni
Bu yazıyı beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Benzer içerikler: